Fio banka otevírá jarní školu investování

9. 3. 2011 – 15:52 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fio banka otevírá jarní školu investování
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM spouští jarní cyklus školy investorů.

Její odborní prezentátoři během 3 měsíců navštíví 55 měst v České republice, v nichž proběhne celkem 75 seminářů zaměřených na úplné začátečníky i zkušenější investory.

V jarním kole školy investorů je pro nováčky připraveno již tradiční téma s názvem „Základy kapitálového trhu“, kde je na programu seznámení s fungováním trhu a jeho principy. Důraz je kladen na představení nejpoužívanějších investičních strategií, jejich úspěšnost a potenciál výnosu vzhledem podstupovanému riziku. Součástí je rovněž on-line ukázka nákupu nebo prodeje vybraných akcií.

Navazující seminář pro zkušenější investory byl nazván „Inteligentní pokyny, margin a futures“. Jeho cílem je představit možnosti aktivního obchodování s pomocí inteligentních pokynů, jež se automatickou reakcí na tržní vývoj snaží o maximalizaci zisku či minimalizaci ztráty, a využití marginu neboli úvěru na obchodování s cennými papíry, využívajícího tzv. pákového efektu ke znásobení objemu investice pomocí cizích zdrojů a tím pádem i výsledné rentability použitých vlastních prostředků. Posledním bodem programu semináře je seznámení s oblíbenými investičními nástroji – futures, s nimiž je možné sázet na krátkodobé pohyby komodit jako ropa, zlato, měď, kukuřice nebo pšenice, akciových indexů nebo měnových párů, a to jak na jejich vzestup, tak na jejich pokles.

Účast na všech přednáškách je bezplatná. Jedinou podmínkou je závazná registrace prostřednictvím internetových stránek Fio banky, popřípadě české burzy RM-SYSTÉM.

„V podzimním cyklu školy investování jsme na 58 seminářích přivítali téměř 3.500 zájemců o informace z oblasti kapitálového trhu, některé termíny musely být dokonce z kapacitních důvodů uzavřeny několik týdnů před datem konání. To ukazuje na rostoucí zájem veřejnosti o informace k možnostem investování. Proto jsme počet pořádaných akcí navýšili a vzdělávání české populace se ve zvýšené míře chceme věnovat i nadále,“ říká k tomu Marek Polka, ředitel Klientské divize Fio banky.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články