Fio banka se zapojuje do systému PayMyway

15. 2. 2011 – 16:28 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fio banka se zapojuje do systému PayMyway
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Fio banka nově nabízí svým klientům možnost platit na internetu komfortně, rychle, bezpečně a zdarma díky systému PayMyway, který propojením internetbankingu klienta s e-shopy umožní expedici zboží po zaplacení bez nutnosti čekat na doručení platby.

Platba za nákup systémem PayMyway probíhá pomocí předvyplněného platebního příkazu, který klient potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Systém PayMyway funguje na principu garance klientem potvrzené platby ze strany banky, čímž e-shop získává jistotu, že peníze obdrží, a může tedy zboží či službu okamžitě poskytnout.

Obdobné systémy, které propojují e-shopy s bankami prostřednictvím jednoho technického rozhraní, fungují velmi úspěšně v řadě západoevropských zemí, zejména v Nizozemí, Rakousku a Německu. Záměrem provozovatele je neustále zvyšovat počet subjektů zapojených do systému tak, aby se tato platební metoda stala co neuniverzálnější.

„PayMyway chápeme jako rozšíření služeb, zejména pak jako alternativu k platbám kartou přes internet. Díky propojení internetového bankovnictví s e-shopem mohou naši klienti zcela bezpečně uhradit cenu zboží a zároveň si zajistit jeho rychlé dodání,“ komentuje spuštění nové služby Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články