Fio zlevňuje obchodování s komoditami, měnami a indexy

17. 8. 2009 – 10:49 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fio zlevňuje obchodování s komoditami, měnami a indexy
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Fio, burzovní společnost, největší on-line broker v ČR, zlevňuje obchodování s futures kontrakty na chicagské burze, jejichž prostřednictvím mohou investoři spekulovat na růst i pokles komodit jako ropa či zlato, cizích měn nebo akciových indexů.


Fio, burzovní společnost snížila poplatky za obchodování s futures kontrakty na burze v Chicagu. Za jakýkoliv zobchodovaný kontrakt nyní klienti zaplatí 5,95 USD (dříve 9,95 USD za mini kontrakt, 19,95 USD za full kontrakt). Snížení poplatků tak pro ně v případě full kontraktu představuje úsporu ve výši cca 70 %. Pokud investor navíc v průběhu kalendářního měsíce zobchoduje více než 250 kontraktů, pak poplatek klesne dokonce na 3,95 USD/kontrakt. Ceny platí v případě, že zobchoduje najednou alespoň dva, resp. tři kontrakty, neboť minimální poplatek za každý uspokojený pokyn činí 9,95 USD.

Prostřednictvím futures kontraktů na chicagské burze mohou klienti obchodovat s komoditam jako ropa, zlato, měď, kukuřice či pšenice, dále např. s indexy Dow Jones, NASDAQ, S&P500 či s měnovými páry (EUR/USD, GBP/USD, JPY/USD).

 „Obliba futures mezi našimi klienty stále vzrůstá. V kurzu jsou zejména komoditní kontrakty, nejvíce na ropu a zlato. Věříme, že snížení poplatků trend zvyšování objemu obchodů našich klientů v Chicagu ještě podpoří,“ komentuje změnu ceníku Marek Polka, vedoucí Klientské divize Fio, burzovní společnosti.

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,370
USD 22,550 22,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články