Firmy které budou pořádat kongres v Praze dostanou dotaci a jízdné zdarma

19. 5. 2011 – 19:19 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Firmy které budou pořádat kongres v Praze dostanou dotaci a jízdné zdarma
Radní v úterý bez povšimnutí schválili první pobídku - jízdné zdarma pro účastníky kongresů s více než pěti sty účastníky | zdroj: NašePeníze.cz

Po filmařích a velkých investorech dosáhne na pobídky z veřejných peněz další skupina podnikatelů - pořadatelé kongresů. Záměr, který se týká jen hlavního města, potvrdil Hospodářským novinám primátor Bohuslav Svoboda, píše list ve čtvrtečním vydání.

Primátor záměr velmi podporuje a magistrát již začal zavádět novou strategii do praxe. Radní v úterý bez povšimnutí schválili první pobídku - jízdné zdarma pro účastníky kongresů s více než pěti sty účastníky. A to ve stejný den, kdy odhlasovali zdražení jízdného pro všechny ostatní, uvádí Hospodářské noviny.

"Soutěž o to, které město získá nějaký kongres, je jako soutěž o olympijské hry. Pokud bychom podporu nezavedli, tak by zájem o Prahu jako kongresovou destinaci klesl," citují Hospodářské noviny Svobodu. Další pobídky budou podle něho následovat. Pořadatelé kongresů mluví výhledově o 20 milionech korun ročně. Investice se prý vyplatí: magistrát počítá s odhadem, že návštěvníci kongresů ročně utratí 1,5 miliardy, z toho sto milionů skončí v městské pokladně.

"Jednotliví pořadatelé kongresů mají tabulky, kde si porovnávají, co které město nabízí za výhody," říká v Hospodářských novinách radní pro cestovní ruch Jan Kalousek.

-Zdenek Michora | MED

TIP: Zadlužené Kongresové centrum dostane letos injekci 77 milionů korun

Kurzy

Kurzovní lístek: 30.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,870 23,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články