Firmy které budou pořádat kongres v Praze dostanou dotaci a jízdné zdarma

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Po filmařích a velkých investorech dosáhne na pobídky z veřejných peněz další skupina podnikatelů - pořadatelé kongresů. Záměr, který se týká jen hlavního města, potvrdil Hospodářským novinám primátor Bohuslav Svoboda, píše list ve čtvrtečním vydání.

Radní v úterý bez povšimnutí schválili první pobídku - jízdné zdarma pro účastníky kongresů s více než pěti sty účastníky

Radní v úterý bez povšimnutí schválili první pobídku - jízdné zdarma pro účastníky kongresů s více než pěti sty účastníky,zdroj: NašePeníze.cz

Primátor záměr velmi podporuje a magistrát již začal zavádět novou strategii do praxe. Radní v úterý bez povšimnutí schválili první pobídku - jízdné zdarma pro účastníky kongresů s více než pěti sty účastníky. A to ve stejný den, kdy odhlasovali zdražení jízdného pro všechny ostatní, uvádí Hospodářské noviny.

"Soutěž o to, které město získá nějaký kongres, je jako soutěž o olympijské hry. Pokud bychom podporu nezavedli, tak by zájem o Prahu jako kongresovou destinaci klesl," citují Hospodářské noviny Svobodu. Další pobídky budou podle něho následovat. Pořadatelé kongresů mluví výhledově o 20 milionech korun ročně. Investice se prý vyplatí: magistrát počítá s odhadem, že návštěvníci kongresů ročně utratí 1,5 miliardy, z toho sto milionů skončí v městské pokladně.

"Jednotliví pořadatelé kongresů mají tabulky, kde si porovnávají, co které město nabízí za výhody," říká v Hospodářských novinách radní pro cestovní ruch Jan Kalousek.

-Zdenek Michora | MED

TIP: Zadlužené Kongresové centrum dostane letos injekci 77 milionů korun

Tagy: dotace firmy kongres příspěvek kongresy