Firmy mohou získat až 8 mil. dotace na vzdělávání zaměstnanců. Jak na to?

3. 6. 2009 – 3:20 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Firmy mohou získat až 8 mil. dotace na vzdělávání zaměstnanců. Jak na to?
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Dotaci ve výši až osm milionů korun na jeden projekt mohou získat podnikatelé v rámci globálního grantu Educa. Na finanční podporu dosáhnou úspěšné projekty především z oblasti specifického vzdělávání zaměstnanců, tedy vzdělávání, které je jedinečné pro daný podnik či pracovní obor. Výzvu k předkládání žádostí o dotace zveřejnilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR právě včera. Žádosti bude přijímat agentura CzechInvest od 1. července do 30. října 2009 (12:00).


„Jedním z hlavních stavebních kamenů konkurenceschopného podniku jsou vysoce kvalifikovaní zaměstnanci. Globální grant Educa dává možnost podnikatelům využít finanční prostředky z evropských fondů právě na vzdělávání a zvyšování profesních dovedností a znalostí zaměstnanců,“ upozorňuje pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová.

- 150 milionů korun si rozdělí vynálezci, podnikatelé a výzkumníci
- Protidrogové programy získají od Ministerstva zdravotnictví 14 milionů korun
- Na české podnikatele čeká dalších šest miliard korun na rozvoj a inovace
- Malé podniky v Praze mohou dosáhnout na evropské dotace

Celkem 300 milionů korun si mezi sebe rozdělí úspěšné podnikatelské projekty specifického, ale i obecného vzdělávání zaměstnanců. Mezi ty specifické patří například školení zaměstnanců spojené se zaváděním nových technologií do výroby (např. obsluha nových strojů) nebo vzdělávání zaměstnanců s důrazem na přípravu na konkrétní pracovní pozici.

Z programu Educa nelze podpořit jazykové vzdělávání obecného charakteru, školení obecných počítačových dovedností, ani školení tzv. měkkých dovedností, kam patří třeba prezentační dovednosti, komunikační dovednosti, zvládání stresu a podobně.

Žádosti o dotaci z globálního grantu Educa bude přijímat agentura CzechInvest od 1. července do 30. října 2009 (12:00) na adrese: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Další informace týkající se aktuální výzvy najdou zájemci na adrese www.czechinvest.org/globalni-grant-educa nebo se můžou dotazovat emailem na adrese educa@czechinvest.org či telefonicky na čísle +420 296 342 827.

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,440
USD 22,380 22,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články