Firmy, organizace, i školy mohou žádat o dotace na hlídání dětí

9. 1. 2013 – 16:24 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Firmy, organizace, i školy mohou žádat o dotace na hlídání dětí
Na jedno vytvořené místo v zařízení péče o děti je poskytována podpora ve výši cca 24 tis. Kč, na následný pololetní provoz jednoho místa dosahuje podpora až 35 tis. Kč, podmínkou je ovšem dostatečná docházka dítěte. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Kapacita mateřských školek v posledních letech dorůstá, přesto je stále pro řadu rodičů obtížné najít v nich pro své dítě umístění. Soukromá školka není často finančně dostupná, a tak někteří rodiče otálejí s návratem do zaměstnání. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce proto prostřednictvím Evropského sociálního fondu podpořit vznik zařízení typu dětských skupin ve firmách.

Tato zařízení jsou alternativou pro ty, kteří chtějí pracovat, ale kvůli péči o dítě nemohou. Jsou zřizována zaměstnavateli a mohou sídlit přímo ve firmách, takže rodiče mohou své děti v průběhu dne navštívit a ušetří i čas, který by jinak strávili na cestě do školky a ze školky. Pro firmy tato jistá forma zaměstnaneckého benefitu představuje zejména rychlejší zapojení zaměstnanců na rodičovské dovolené zpět do pracovního procesu.

Ministerstvo práce a sociálních věcí, které pro své zaměstnance podobnou službu rovněž poskytuje, chce vznik těchto zařízení podpořit. V rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu lze až do poloviny února žádat o dotace na tyto služby. Podpora je určena na zařízení s kapacitou od 7 do 24 míst, která budou fungovat mimo Prahu po dobu roku a půl. O dotaci mohou žádat zaměstnavatelé, kteří mají alespoň dvacet zaměstnanců. Na celkový provoz takto podpořených zařízení však nelze najmout externího dodavatele, projekt tedy například předpokládá vznik nového pracovního místa pro osoby pečující o děti. Minimální výše podpory je 721.686 Kč, maximálně lze získat až 2.474.352 Kč.

Podpora je určena především firmám, žádat o ni mohou ale také neziskové organizace, školy nebo místní samospráva. Ti všichni mohou zároveň využít nabídky Ministerstva práce a sociálních věcí na konzultaci svého projektu ještě před podáním.

Na jedno vytvořené místo v zařízení péče o děti je poskytována podpora ve výši cca 24 tis. Kč, na následný pololetní provoz jednoho místa dosahuje podpora až 35 tis. Kč, podmínkou je ovšem dostatečná docházka dítěte.

Důležité kontakty:   www.esfcr.cz/vyzva-a4 - webová stránka, kde jsou uveřejněny všechny důležité informace pro úspěšné předložení žádosti o dotaci

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články