Garantovaná platba na internetu odstraňuje podvodníky

22. 10. 2010 – 18:39 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Garantovaná platba na internetu odstraňuje podvodníky
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Každý den jsou na českém internetu okradeny desítky zákazníků, nejčastěji na aukcích a v podvodných e-shopech.

Garantovaná platba (gaapa.cz) je novou službou internetové úschovy peněz pro zákazníky, která tento problém odstraňuje: pokud zákazník neobdrží zboží, které si objednal, peníze mu vrátí služba zpět.

Garantovaná platba je internetovou úschovou peněz určenou pro český trh. Služba úschovy peněz (escrow) je již standardně využívána při obchodování např. přes tržiště eBay. Garantovaná platba je navržená pro jakékoliv obchodování přes internet, zvláště v případech, kdy existuje riziko nedodržení dohodnutých podmínek obchodu mezi stranami. Např. internetové aukční servery, inzertní servery, obchodování mezi uživateli.

Jak Garantovaná platba funguje
Kupující po objednání zboží pošle peníze do úschovy prostředníkovi zvanému Garant, který obnos po předem definované době posílá prodávajícímu. Je-li jednou ze stran vznesena námitka, pak je obchodní transakce pozastavena a do hry vstupuje Garant jako instituce, která rozhodne případný spor.  Za použití služby zákazník platí pouze fixní poplatek 10 korun, žádné jiné poplatky provozovatel neúčtuje. Platbu může kupující odeslat pouze na email prodávajícímu a nepotřebuje žádné další informace o prodávajícím. Službu vyvinula společnost KEYELEMENTS s.r.o, a jejím provozovatelem (Garantem) je PNB a.s., společnost specializovaná na outsourcing bankovních informačních systémů.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 12.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,360 24,480
USD 23,630 23,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články