GE Money Bank je na prodej

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

General Electric hodlá do dvou let prodat českou GE Money Bank. Včera to potvrdil i generální ředitel GE Money Bank Sean Morrissey, který ještě v prosinci podej popíral. Odhady hovoří o prodejní ceně, která překročí 20 miliard korun, ale může dosáhnout až 40 miliard korun.

GE Money Bank s vice než jedním milionem klientů je šestou největší bankou na českém bankovním trhu. Půjde o největší transakci na českém bankovním trhu za posledních 13 let.  Foto: GE Money

GE Money Bank s vice než jedním milionem klientů je šestou největší bankou na českém bankovním trhu. Půjde o největší transakci na českém bankovním trhu za posledních 13 let. Foto: GE Money , zdroj: NašePeníze.cz

„Mohu potvrdit, že GE má v úmyslu prodat prodat v průběhu následujících 24 měsíců GE Money Bank,“ uvedl generální ředitel GE Money Bank. Vedení banky již o prodeji informovalo zaměstnantce. Banka by měla fungovat normálně i po změně vlastníka.

GE Money Bank s vice než jedním milionem klientů je šestou největší bankou na českém bankovním trhu. Půjde o největší transakci na českém bankovním trhu za posledních 13 let. V roce 2002 koupila UniCredit Živnostenskou banku.

Zdroj: iHNed.cz

Tagy: banky banka prodej GE Money Bank