Generali: Dovolená se může změnit v celoživotní hypotéku.

7. 7. 2010 – 15:35 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Generali: Dovolená se může změnit v celoživotní hypotéku.
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nezapomeňte na cestovní pojištění. V zahraničí nepodepisujte nic, čemu nerozumíte.

Náhradní ponožky, plavky, spodní prádlo, mobilní telefon. Při balení osobních věcí na dovolenou na ně lidé určitě nezapomenou. Stejný důraz by měli klást i na kvalitní cestovní pojištění. Stačí jedna nepozornost či zdravotní komplikace a vysněné dny dovolené se mohou změnit v celoživotní hypotéku. Takřka 3,5 milionů korun činily v uplynulém roce nejvyšší náklady asistenční služby provozující linku Generali Assistance na jednu pojistnou událost. „Druhou hypotéku“ za klienta splatilo cestovní pojištění. Pozor na zahraniční právníky. Někteří z nich se pod tlakem okolností snaží dotlačit lidi k podpisům dokumentů, které jim následně mohou způsobit problémy na celý život. Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte! Cestovní pojištění Generali nově řeší storno zájezdu pro takové případy, jako je přírodní katastrofa (sopka, tsunami, apod.), epidemie (prasečí chřipka, apod.) či občanské nepokoje (stávka na thajském letišti, apod.).

Součástí cestovního pojištění jsou bezplatné asistenční služby. Linku Generali Assistance využilo v loňském roce přes 1300 klientů. 71 z nich bylo v zahraničí hospitalizováno, u další 30 byl zajišťován převoz do ČR. K nejběžnějším problémům patřily s necelými 20% potíže zažívacího traktu, s 18% dále potíže dýchacích cest a s 10% se na třetí místo dostaly asistence informačního charakteru. Například o poloze nejbližšího zdravotnického zařízení, zdravotních rizicích v dané destinaci, či způsobu řešení vzniklé situace.

Z jednotlivých destinací zasahovala asistenční služba v loňském roce nejčastěji v Řecku a to v 18% všech případů. O druhou příčku se společně dělí ČR a Egypt se 17%. Třetí zemí je s 11% Bulharsko. Překvapivě až na čtvrtém místě je se 6% zásahů nejoblíbenější prázdninová destinace českých turistů, Chorvatsko.

Před návštěvou lékaře v zahraničí doporučujeme našim klientům kontaktovat asistenční službu na lince Generali Assistance +420 221 586 666 a konzultovat postup. To samé platí i při vzniku pojistné události. Důležité je nikde nenechávat doklady jako zástavu. Při hospitalizaci v zahraničí by měly doklady, mobilní telefon s nabíječkou, kartička cestovního a zdravotního pojištění vždy zůstat u pacienta. Jejich absence případy velice komplikuje.

Velice často se setkáváme s nedostatečnými dokumenty, které jsou potřebné pro likvidaci z pojištění zavazadel nebo odpovědnosti. V případě zavazadel je nutné informovat se u dopravce a sepsat protokol. Pokud se jedná o krádež zavazadel je potřeba kontaktovat policii, ubytovatele, apod.

U pojištění odpovědnosti je nezbytně nutné zajistit svědky události a nepodepisovat nic čemu nerozumím! Tyto případy se vyskytují především při vycestování do Alpských zemí, kde se někteří právníci snaží pod tlakem okolností dotlačit lidi k podpisům dokumentů, které jim následně mohou způsobit problémy na celý život.

Vyhledá-li klient v zahraničí lékaře a náklady na ošetření si hradí sám, je nezbytně nutné, aby si vyžádal kompletní lékařskou zprávu, kde jsou uvedeny následující položky:
• jméno klienta
• identifikační údaje
• datum ošetření
• příčina návštěvy u lékaře
• klinický nález
• diagnóza
• výsledky všech vyšetření, která lékař provedl
• léčba
• účet, ze kterého je patrné, jaké služby byly lékařem poskytnuty a účtovány.

V některých případech je pro ošetření a léčbu nutná kompletní zdravotní dokumentace klienta, kterou vede jeho praktický lékař v České republice. V současnosti, kdy se klade důraz na ochranu osobních údajů, což je samozřejmě dobře, však lékaři vyžadují písemný souhlas klienta se sdělením údajů třetí straně – asistenční službě na lince Generali Assistance. Doba řešení případů se tím prodlužuje. Ideálním variantou je v tomto případě stažení formuláře VZD – Výpis ze zdravotní dokumentace z internetových stránek www.generali.cz (sekce ke stažení), jeho vyplnění a předání praktickému lékaři před odjezdem.

V případě vycestování do USA doporučujeme přibalit k potřebným dokladům také vyplněný formulář ROMIF - Release Of Medical Information Form, dále jen ROMIF. Jedná se o dokument, který je nutné podepsat ze strany klienta pro vydání zdravotnické dokumentace (lékařské zprávy) asistenční službě. V Evropě zatím není tolik vyžadován, v USA je to však naprostý standard. Bez jeho podepsání klientem se zdravotnické zařízení "odmítá o čemkoliv bavit". I tento formulář je možné stáhnout z internetových stránek www.generali.cz (sekce ke stažení).
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,510 22,690
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články