Generali: Nejvyšší škody posledních deseti let??

4. 11. 2010 – 16:05 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Generali: Nejvyšší škody posledních deseti let??
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nejvyšší škody posledních deseti let mají na svědomí povodně, požáry a dopravní nehody.

Vyplývá to z analýzy pojistných událostí, které Generali nahlásili její klienti od počátku nového tisíciletí. Právě tisíciletá voda v roce 2002 poškodila čtyřhvězdičkový hotel v centru Prahy natolik, že se výše škody v tomto jediném případě přehoupla přes 1,2 miliardy korun. Požár, který v roce 2007 zachvátil továrnu na zdravotnický materiál, způsobil škody za 380 milionů korun. Nedodržení povolené rychlosti, nesprávné předjíždění či střet s chodcem měly na území ČR za následek škody, které se v celé řadě případů blíží 40 milionům korun. Dojde-li k nehodě v zahraničí, mohou být škody ještě vyšší. Zákonný limit krytí škod na zdraví a majetku u pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla na takové škody nestačí. Nadstandardní pojistná ochrana až do výše 70 milionů korun u povinného ručení KOMPLET má své opodstatnění. Dobří řidiči ji mohou získat až o polovinu levněji.

V důsledku nesprávného předjíždění došlo k vážnému zranění řidiče a spolujezdkyně protijedoucího vozidla. Oba dva těžce zranění byli mladí lidé, kterým se rýsovala slibná pracovní kariéra. Muž, který nehodu zavinil, měl to štěstí a z nehody vyvázl jen s několika pohmožděninami. Z jeho povinného ručení byla hrazena nejen škoda na druhém vozidle, která je ovšem ve srovnání se škodami na zdraví zanedbatelná, ale především náklady na dlouhodobé léčení a také výpadek příjmů z důvodů úrazu a léčení. Už samotné náklady na zdravotnickou péči, která je čím dál tím více dokonalejší a lékaři dokáží provést před pár lety ještě nemyslitelné zákroky, jdou do desítek milionů korun. Připočteme-li k této částce výpadek příjmů během víceletého léčení následků vážných zranění obou mladých lidí, velice snadno se částka může dostat nad zákonem stanovený limit krytí u povinného ručení. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla není jen zákonná povinnost, ale také důležitý finanční prostředek chránící ekonomickou stabilitu každého řidiče a jeho blízkých.

V případě zaviněné vážné dopravní nehody je velice pravděpodobné, že řidič, který nehodu způsobil, je zodpovědný za některou z následujících škod, případně jejich kombinaci :

• poškození nebo zničení vozidel jiných účastníků dopravní nehody
• poškození zdraví jiného účastníka nehody – náklady na léčení, výpadek příjmů z důvodu úrazu a léčení
• oprávněné finanční nároky pozůstalých osob závislých na osobě, jejíž úmrtí bylo způsobeno dopravní nehodou nebo v důsledku této dopravní nehody
• jiné škody na majetku v důsledku dopravní nehody (například škody na nemovitosti, dopravním značení, pozemní komunikaci, na převáženém nákladu u některého z poškozených účastníků, apod.)

Z výčtu potenciálních škod vyplývá, že povinnost řidiče uhradit způsobenou škodu, se může velice rychle vyšplhat do desítek milionů korun. Povinné ručení Generali KOMPLET nabízí vysoké limity krytí, které jsou 2x vyšší než zákonem stanovené. Jako první povinné ručení v ČR obsahuje zdarma pojištění střetu se zvěří, které zahrnuje úhradu nákladů na opravu poškozeného vozidla až do výše 100 tisíc korun, přičemž výplata pojistného plnění nemá vliv na škodní průběh pojištění odpovědnosti vozidla. Využijí ho i řidiči se sjednaným havarijním pojištěním vzhledem k nízké spoluúčasti jednoho tisíce korun. V jeho případě běžně činí minimálně pět tisíc korun a navíc s vlivem na bonus z havarijního pojištění. Další přidanou hodnotou jsou rozšířené asistenční služby, které nově ošetřují komplikace v podobě vybití akumulátoru, zlomení či ztrátu klíčků, záměnu pohonných hmot a podobně.

Ti, kteří cestují často do zahraničí, jistě ocení možnost profesionálního tlumočení či navýšení limitů pro asistenci. Při sjednání povinného ručení v kombinaci s havarijním pojištěním nabízíme možnost zlikvidovat klientem nezaviněnou škodu z havarijního pojištění bez vlivu na bonus. Úhradu vyplacené škody následně uplatníme na pojišťovně viníka. Navíc, řidiči jezdící bez nehod mají letos povinné ručení zvýhodněné až o 50%.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články