Google bude vyrábět televizory s přístupem k internetu

20. 5. 2010 – 20:56 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Google bude vyrábět televizory s přístupem k internetu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Americká společnost Google Inc. představila svou vlastní "Google TV", kterou se chce prosadit na trhu s televizory, které mají k dispozici přístup na internet. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Google si od tohoto kroku slibuje vstup na trh s televizní reklamou v objemu 70 miliard dolarů (1,47 bilionu korun) a jde tak o zatím poslední pokus jak přivést internet do obývacích pokojů, což je vize, která podle agentury Reuters nedá již několik let spát žádnému z hlavních hráčů v elektronickém průmyslu, včetně takových gigantů, jako je Apple, nebo Microsoft.

Pro Google je televize atraktivním trhem, na který může rozšířit své dosavadní podnikání v internetové reklamně, která dokázala v loňském roce vygenerovat celkově 23,7 miliardy dolarů.

Vyhledávání jednotlivých programů, nebo surfování po internetu přes Google TV fungovat pomocí zvláštního zařízení, které připomíná běžné tablety.

Zda se spotřebitelům bude nová nadílka hybridů mezi televizí a internetem líbit, je podle agentury Reuters otázkou. Googlu se nicméně zatím celkem daří i na trhu s mobilními telefony. Podle čtvrtečního vyjádření šéfů firmy je nyní aktivováno na 100 tisíc smartphonů s operačním systémem Android z díly Google a jejich uživatelé mají nyní k dispozici na 50 tisíc aplikací.

-Mediafax

Kam dál?

- Google AdWords: kontroverzní obchod se slovy

- Google bude konkurovat vyhledavačům zboží

- HTC chce zákázat prodej iPhonů, iPadů a iPodů v USA kvůli porušení patentů

- Facebook udělal z Marka Zuckerberga nejmladšího miliardáře

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,800
USD 22,950 23,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články