Hackeři ukradli z účtů lidí až 100 milionů dolarů, využívali možná i váš počítač

- Věda a technika autor: Redakce NašePeníze.cz

FBI rozprášila skupinu hackerů, kteří využívali počítače k ůtokům na bankovní účty. Mezi zneužívané počítače patřily i některé v Česku. Ty hackeři na dálku ovládali.

Podle úřadů se organizovanému gangu podařilo do více než dvou milionů počítačů nainstalovat virus Coreflood, Foto: SXC

Podle úřadů se organizovanému gangu podařilo do více než dvou milionů počítačů nainstalovat virus Coreflood, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Takto vytvořenou síť počítačů využívali podvodníci k vykrádání účtů aniž by o tom majitelé počítačů doteď věděli.

Kolik napadených počítačů skutečně může být i v Česku, zatím není jasné. Čeští policisté teď čekají zda je FBI požádá o pomoc a spolupráci. Pokud podobná žádost přijde, policie může zazvonit i u kohokoliv z nás.

Zneužití vašeho počítače přitom funguje v tichosti a tajně. Počítač se součástí pirátské sítě stane tak, že ho hackeři nakazí virem. Třeba z webových stránek. Ihned nad ním získávají kontrolu. Dokážou ho pak využívat tak jak oni chtějí.

Podle úřadů se tomuto organizovanému gangu podařilo do více než dvou milionů počítačů nainstalovat virus Coreflood, s jehož pomocí útočníci ukradli možná až 100 milionů dolarů.

Více informací ke kauze včetně videa jak napadení počítače funguje najdete v článku "Video: Hackeři využívají možná i váš počítač k vykrádání cizích účtů" na Techzon.cz

Tagy: FBI sit hackeři účty viry bankovní