Havarijní pojištění má pouze 18 procent vozidel, je příliš drahé

2. 2. 2011 – 6:33 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Havarijní pojištění má pouze 18 procent vozidel, je příliš drahé
Havarijní pojištění vozidel je podle ČAP také opředeno spoustou mýtů, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zatímco z celkového počtu 7,244 milionu registrovaných vozidel má 91,6 procenta sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, pouze 18,4 procenta má sjednáno havarijní pojištění.

Informovala o tom Česká asociace pojišťoven (ČAP).

Při výběru pojištění se klienti řídí především cenou, což potvrdilo 70,6 procenta dotázaných řidičů. O kvalitu služeb, možnostech připojištění nebo úrovni asistenčních služeb, se prioritně zajímá jen třetina dotázaných.

 

<%Anketa66%>

 

"Při sjednávání pojištění by se klienti měli zajímat především o rozsah pojistné ochrany a asistenčních služeb, aby případné pojistné plnění pokrylo v dostatečné výši vzniklou škodu. Klienti ve snaze získat co nejnižší cenu podceňují hodnotu vozu, například zamlčí nadstandardní výbavu nebo dražší doplňky vozu. Neuvědomují si přitom, že jim v případě pojistné události neposkytne plnění dostatečnou kompenzaci," upozornila manažerka komunikace a vzdělávání ČAP Marcela Kotyrová.

 

<%Anketa242%>

 

Pojištění vozidel je podle ČAP také opředeno spoustou mýtů. Jedním z nejčastějších je, že se havarijní pojištění nevyplatí sjednávat. "Průměrné vyplacené pojistné plnění škody na vozidlech způsobené živelními katastrofami je 116 tisíc korun. Na jedno odcizené vozidlo vyplatily pojišťovny v průměru 250 tisíc korun. Pokud majitel vozu nemá sjednané havarijní pojištění, tak finanční dopad těchto škod nese sám," poznamenala Kotyrová,.

-Filip Sušanka | MED

Kam dál?

- Havarijní pojištění se stalo lidem v krizi přítěží - ruší ho

- Povinné ručení můžete vypovědět za určitých podmínek

- Povinné ručení, nebo havarijní pojištění přes internet uzavírá každý páty Čech

- Hudební festivaly: Bez pojištěného auta raději nejezděte!  

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články