Hospodářská komora chce mít možnost přispívat na důchodové spoření

- Penze autor: Redakce NašePeníze.cz

Možnost přispívat do důchodového spoření chtějí mít podniky sdružené v Hospodářské komoře ČR. Na tiskové konferenci na závěr sněmu komory v Litoměřicích to ve čtvrtek řekl nově zvolený prezident Petr Kužel.

Jde o to, aby podniky mohly lidem na toto spoření přispívat a byla to nákladová položka, Foto:HK

Jde o to, aby podniky mohly lidem na toto spoření přispívat a byla to nákladová položka, Foto:HK , zdroj: NašePeníze.cz

„Probírali jsme důkladně všechny vládní reformy. U té důchodové chceme mít možnost podílet se na vytváření jejího druhého pilíře, dobrovolného spoření na důchod. Jde nám o to, aby podniky mohly lidem na toto spoření přispívat a byla to nákladová položka. U reformy daní trváme na tom, aby nebyly šmahem zrušeny všechny výjimky. Vznikaly za určitých podmínek, mají svou historii a jistě i své opodstatnění. Jejich zrušení bude třeba případ od případu zvážit. Jsme také proti zavedení mýtného na silnicích druhých a třetích tříd,“ uvedl Kužel.

Jak dodal, komora jej pověřila, aby s ministrem zahraničí projednal řešení případu zadržené české lokomotivy a českých uměleckých děl v Rakousku. „Je to výrazný zásah do fungování českých podniků a institucí a stát by v tom měl zasáhnout,“ poznamenal Kužel.

 

-Karel Rouc | MED

Tagy: důchod penze sporeni hospodářská komora Důchodové