HSBC Banka ruší účty běžným klientům a omezuje aktivity

12. 12. 2009 – 8:48 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

HSBC Banka ruší účty běžným klientům a omezuje aktivity
Foto: HSBC | zdroj: NašePeníze.cz

Britská HSBC banka je jednou z největších bank na světě. V těchto dnech se však klientům i potencionálním klientům na stránkách HSBC objevilo oznámení o ukončení služeb osobního bankovnictví.


Ještě v nedávné době přitom banka expandovala prostřednictvím poboček po celém Česku.

Nyní na svých stránkách HSBC bank oznamuje: \"S politováním oznamujeme, že v důsledku strategického přehodnocení našich aktivit uzavíráme v České republice službu osobní bankovnictví HSBC Premier a dále se zde zaměřujeme na růst služeb korporátního bankovnictví\".

Stávající klienti služby osobního bankovnictví HSBC banky tak přijdou o své účty a msí se poohlédnout po nové bance. Pošet svých klientů banka nezveřejnila.

HSBC není jediná banka, která omezuje své aktivity v Česku. Také česká Citibank, která od loňska působí jako pobočka Citibank Europe se sídlem v Irsku, brzdí aktivity pro běžné klienty a utlumí činnost téměř poloviny ze svých devíti poboček (Více v článku: Citibank v Česku zruší polovinu poboček, chce šetřit).

HSBC Bank má mezinárodní síť, která má přes 10.000 poboček ve více než 80 zemích a územích v Evropě, v oblasti Asie a Tichomoří, na amerických kontinentech, na Středním Východě a v Africe.

HSBC byla založena v roce 1865 jako společnost Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited. Dnes je skupina HSBC jednou z největších finančních a bankovních organizací na světě. Její akcie se obchodují na burzách v Londýně, Hongkongu, New Yorku a v Paříži.

Svou pražskou pobočku otevřela HSBC Bank plc v březnu roku 1997 a poskytuje zde řadu korporátních bankovních služeb pro nejvýznamnější společnosti i řadu investičních produktů pro jednotlivce.

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 22,130 22,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články