ING Konto za deset let vyplatilo klientům na úrocích pět miliard korun

9. 8. 2011 – 22:31 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ING Konto za deset let vyplatilo klientům na úrocích pět miliard korun
ING Konto je spořicí účet nabízející úrokovou sazbu 1,75 % p.a. pro jakoukoli výši vkladu, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

NG Konto je na trhu už deset let a během tohoto období si jej pořídilo více než 350 tisíc klientů, kterým banka na úrocích vyplatila přes pět miliard korun.

ING Konto si dlouhodobě udržuje stabilní úrokovou sazbu, která je momentálně nad repo sazbou České národní banky a v současné době je ve výši 1,75 procenta. "Jde nám o dlouhodobý vztah s našimi klienty. Ti vědí, že na ING Kontu své finance stabilně zhodnocují a naše podmínky je neomezují, takže mají úspory neustále k dispozici," prohlásil ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR Libor Vaníček a dodal, že vzhledem k nadprůměrné úrokové sazbě, desetileté historii na českém bankovním trhu a rostoucímu počtu klientů a jejich vkladů si ING Konto udržuje svou konkurence schopnost i mezi stále se rozšiřující konkurencí.

TIP: Kam s naspořenými penězi? Základní přehled

"Velmi nás těší, že podle nedávného průzkumu Češi a ING Konto, který pro nás zpracovala výzkumná agentura TNS AISA, mají Češi s možností spořit pozitivní přístup k tvorbě rezerv a většina z nich spoří pravidelně či nepravidelně. Bohužel přetrvává trend, že převážně běžný účet je součástí jejich spořicí strategie, neboť své úspory na nich má, z těch co spoří, téměř 84 procent dotazovaných Čechů. Takto je ovšem spíše znehodnocují. Do budoucna bude naším záměrem i nadále umožnit Čechům bezpečné a praktické spoření a ukázat jim výhodnost spořicích účtů," dodal Vaníček.

ING Konto je spořicí účet nabízející úrokovou sazbu 1,75 % p.a. pro jakoukoli výši vkladu. Jeho zřízení a vedení je zcela zdarma a vložené finanční prostředky má klient vždy k dispozici. S ING Kontem jeho majitel nemusí rušit účty u jiné banky a může kdykoliv převádět libovolné částky na ING Konto a zpět. Ovládání ING Konta je k dispozici prostřednictvím internetového bankovnictví, telefonu nebo ve finančním centru ING Oranžový dům.

Kurzy

Kurzovní lístek: 6.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 22,450 22,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články