Investice do státních dluhopisů bude v hodnotě od jedné koruny

7. 4. 2009 – 11:46 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Investice do státních dluhopisů bude v hodnotě od jedné koruny
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Pokud zvažujete kam s rodinými úsporami,je jednou z garantovaných variant investice do státních dluhopisů. Ty budou v nominální hodnotě jedné koruny. Minimum odkoupených dluhopisů však bude pravděpodobně ve výši stokorun, nebo tisícikorun.\"Stanoví se minimální počet kusů k nákupu, buď na sto, či tisíc jednotek,\" upřesnil podle E15 Janota. Šéf expertní skupiny, která pro ministerstvo financí připravovala podklady, Pavel Makovec odhadl, že první emise bude v řádu jednotek miliard korun. Podle Janoty zatím není jisté, zda se posléze budou uskutečňovat jedna či dvě emise ročně, píše E15.

Expertní skupina měla podle deníku v pondělí své poslední jednání. \"Úkolem ministerstva teď bude vytvořit internetovou platformu, na které bude celá komunikace ohledně dluhopisů probíhat, a to mezi Střediskem pro cenné papíry, centrální bankou a ministerstvem financí,\" řekl deníku E15 po jednání skupiny Janota.

Přes internet bude posléze také obchodování s dluhopisy probíhat. Kdo ze zájemců nebude mít přístup k síti, bude si moci dluhopis koupit přes prodejce. Úrok dluhopisů chce ministerstvo financí oznámit až těsně před jejich emisí. Důvodem je podle informací deníku E15 snaha zabránit bankám, aby mezitím nepřipravily podobné produkty, které by státním dluhopisům konkurovaly. Banky mají totiž obavy, že by lidé vyzvedli úspory a přesunuli je na bezpečné státní papíry, píše E15.

Ministr financí Miroslav Kalousek již dříve uvedl, že stát, jehož příjmy negativně ovlivnila hospodářská krize a boj s jejími následky, by si mohl v příštích letech od domácností půjčit až 140 miliard korun

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články