Investování v rámci životního pojištění: stále vedou garantované fondy

7. 10. 2009 – 20:05 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Investování v rámci životního pojištění: stále vedou garantované fondy
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Přes zlepšující se situaci na finančních trzích volí nejčastěji klienti v rámci investičního životního pojištění jistý zisk před možným rizikem. V případě FLEXI životního pojištění, které nabízí možnost uložení peněz do garantovaného fondu, deseti investičních fondů nebo jednoho z pěti H-FIX fondů, využívá 56 % investorů právě garantovaný fond. Pro mimořádné a jednorázové pojistné sjednané v rámci FLEXI životního pojištění přitom zůstává ve čtvrtém čtvrtletí garantované zhodnocení 2,25 % p. a. U běžně placeného pojistného je to 2,4 % p. a.


„S nástupem finanční krize jsme v letošním roce zaznamenali u klientů výrazný přesun prostředků právě ve prospěch garantovaných fondů. Ačkoliv se v poslední době situace na finančních trzích vyvíjí pozitivně, chovají se naši klienti opatrně a stále preferují garantovaný výnos,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

V rámci FLEXI životního pojištění jsou přitom fondy libovolně kombinovatelné a klient mezi nimi může přesouvat prostředky dle svých preferencí. Konkrétně lze libovolně kombinovat investice v rámci 16 fondů a tří doporučených strategií. Pojistné lze rozložit do garantovaného fondu, do H-FIX fondu s fixací 95 % dosaženého maxima nebo do investičních fondů. Mimořádné vklady jsou navíc pojištěným k dispozici, a to bez ohledu na aktuální stav kapitálové hodnoty.

Kromě garantovaných fondů pro běžně placené a jednorázové pojistné nejčastěji klienti Pojišťovny České spořitelny ukládají prostředky do Fondu akciového, Fondu nemovitostního a H-FIX fondů.

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,670 24,770
USD 23,320 23,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články