iPad je trhák, Apple v sobotu prodala přes 300 tisíc iPadů

5. 4. 2010 – 16:17 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

iPad je trhák,  Apple v sobotu prodala přes 300 tisíc iPadů
Firma Apple prodala za první den přes 300 tisíc iPadů, Foto: Apple | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost Apple v sobotu prodala více než 300 tisíc přístrojů iPad. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters, Bloomberg a list USA Today.

V sobotu 3. dubna se ve Spojených státech za velkého zájmů zákazníků i médií začal prodávat nový přístroj společnosti Apple iPod. Během téhož dne se jich prodalo na 300 tisíc, což je více než očekávali někteří analytici. Přestože v neděli byly některé obchody zavřené, očekává se, že konečné číslo prodaných iPadů bude mnohem vyšší.

 

Gene Munster ze společnosti Piper Jaffray odhaduje, že během prvního víkendu se prodalo na 700 tisíc kusů iPadu. Analytik Mark Moskowitz z JPMorgan Chase předpokládá, že během prvních tří měsíců se jich prodá až 825 tisíc.

V případě celoročního prodeje, odhady se pohybují v rozmezí od 4,8 až 7,1 milionu kusů. Analytik Toni Sacconaghi ze společnosti Sanford C. Bernstein očekává, že prodej se vyšplhá na pět milionů, zatímco Moskowitz udává střízlivější odhad ve výši 4,8 milionu prodaných přístrojů. Společnost ISuppli předpokládá, že se jich prodá až 7,1 milionu přístrojů.

iPad by měl představovat spojnici mezi mobilním telefonem a notebookem. Jeho hlavní výhodou je snadné prohlížení internetu a zároveň by měl sloužit i k četbě elektronických knih. Na iPadu je možné upravovat fotografie či hrát hry. Jeho cena se pohybuje od 499 do 829 dolarů za propracovanější kousky.

(Mediafax)

 iPad od Apple

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články