Jak koupit dům za 99EUR? Kupte si los!

20. 4. 2009 – 9:55 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Jak koupit dům za 99EUR? Kupte si los!
Foto: villajackpot.com | zdroj: NašePeníze.cz

Obyvatelé Rakouska našli zajímavý způsob jak prodávat své domy - prostřednictvím loterie. Traude Danielová z Korutan byla první majitelkou domu, která dostala nápad prodat přes internet 9.999 losů, každý za 99 eur. Za několik dnů byly všechny losy prodány. Na převod peněz, stejně jako na losování, dohlížel právník. Vítěz se o své výhře dozvěděl, když seděl na zubařském křesle. Prodej nemovitostí prostřednictvím loterie je v Rakousku legální, ale výhru získává pouze jeden výherce. Jedná se o podvod?Stanislausovi Kogojovi se tento nápad okamžitě zalíbil. Patří mu prostorný a luxusní dům v Jižních Korutanech nedaleko jezera Klopeineirsee, proslaveného vynikající kvalitou vody a teplotami až 28°C. \"Myslel jsem, že bych mohl dát šanci lidem, kteří vždy toužili po domě, ale nikdy neměli peníze, aby si ho mohli koupit\", říká Kogoj. Budova je obklopena poli a odhadovaná plocha pozemku je 1389 m2. \"Uvědomil jsem si, že životní prostor 400m2 je pro mě příliš velký,\" říká majitel nemovitosti.

Venkovní bazén, finská sauna, parní sprcha, infračervená kabina, zimní zahrada s vířivkou - to je jen několik výdobytků, které může šťastný výherce získat za pouhých 99 eur. Získá rovněž tři automobily (Nissan Murano, Ford Galaxy, Legier BeTwo). Výdaje, jako daně a poplatky, zaplatí pan Kogoj, který bude rovněž hradit provozní náklady do konce roku 2010.

Pokud by jste měli zájem o podobnou nabídku pozorně čtěte podmínky. Může se totiž stát, že se neprodá dostatečný počet losů, losování se zruší a vám se vrátí pouze část ze zaplacené sumy za los. Konkrétní vrácená suma za los po stáhnutí poplatku 19EUR Vám bude údajně vrácena na číslo účtu.

Losování se navíc uskutečňuje za vyloučení veřejnosti a přítomen je pouze jistý právní zástupce. Proto, by měli být případní zájemci o takovéto losy obezřetní a v případě, jakýchkoliv pochybností los nekupovat. I Když se nejdná o \"velkou\" částku je škoda o ni přijít jen díky nepřečteným podmínkám a nedostatečné obezřetnosti.

Pokud by se však tento nápad dopiloval do detailu, mohlo by se jednat o celkem zajímavou formu prodejei koupě domu. Přeci jen omezený počet losů na tisíce kusů nabízí celkem slušnou šanci na výhru. Pro České občany je však přeci jen 100EUR za los v celku dost.

Více o losování nemovitostí na www.villajackpot.com

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články