Jednání o autolékárničkách bude pokračovat, ve hře je stále resuscitační maska

8. 3. 2011 – 14:47 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Jednání o autolékárničkách bude pokračovat, ve hře je stále resuscitační maska
Autoléarničky by mohly projítzase změnou, tentokrá by se spíš ubíralo, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

Na úterním jednání se ministerstvo zdravotnictví a dopravy s experty zatím definitivně nedohodlo na tom, že by z českých autolékárniček měla zmizet resuscitační maska. Novinářům to po jednání řekli zástupci České resuscitační rady (ČRR).

O celém problému budeme dále jednat, schůzka by měla být v horizontu 14 dní," řekl místopředseda rady Marek Uhlíř. Česká resuscitační rada také zopakovala, že považuje přítomnost masky ve vybavení lékárniček za kontraproduktivní a vidí masku jako nepoužitelnou pro laickou veřejnost.

Jejich názor podporují i někteří záchranáři, podle kterých si lidé při resuscitaci s novou pomůckou často nevědí rady. (Více v článku: Autolékárničky čeká zase změna, nikdo netuší kdo současné změny prosadil ).

Rada také poukazuje na to, že podle nejnovějších medicínských poznatků, stačí při oživování netrénovaným zachráncem i pouhá masáž srdeční.

Ministerstvo dopravy tvrdí, že nyní je na tahu ministerstvo zdravotnictví. Pokud to na změnu složení lékárničky kývne, nemá s tím ministerstvo zdravotnictví problém.

"Pokud dojde ke změně, budeme prosazovat, aby se v autolékárničce měnil jenom její obsah,“ řekl agentuře Mediafax Martin Novák z ministerstva dopravy.

-Zuzana Fojčíková, Jan Kálal | MED

Kam dál? Autolékárnička 2011: Jaký je nový obsah autolékarničky?

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články