Kalousek: Česká ekonomika letos vykáže kladnou nulu

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká ekonomika by v letošním roce měla "představovat kladnou nulu, respektive pár desetin procenta v plusu". V nedělním pořadu televize Prima Family "Partie" to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

Podle říjnové prognózy ministerstva financí přitom měla letos česká ekonomika růst o jedno procento, Foto:vláda

Podle říjnové prognózy ministerstva financí přitom měla letos česká ekonomika růst o jedno procento, Foto:vláda , zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo financí (MF) podle Kalouska v úterý zveřejní lednovou makroekonomickou prognózu. "Zdá se, že bude o něco lepší, než jsem se obával. Bude představovat kladnou nulu, respektive pár desetin procenta v plusu," uvedl Kalousek (TOP 09).

"I proto nebudou muset být taková drastická opatření pro letošní rok," řekl dále ministr financí s tím, že letos nenavrhne úpravu daně z přidané hodnoty (DPH).

"Uspořit se bude muset přibližně 20 miliard korun. Nicméně to je agenda, se kterou si vláda poradí sama. Nebudu tedy muset ani žádat novelu zákona o státním rozpočtu," dodal.

Podle říjnové prognózy ministerstva financí přitom měla letos česká ekonomika růst o jedno procento. Ještě v červenci přitom MF kalkuloval s 2,5procentním růstem v roce 2012.

 

-Tomáš Králícek | MED

Tagy: ekonomika finance miroslav kalousek česká ekonomika