Kalousek: Kraje si chyby v rozdělení evropských dotací zaplatí ze svého

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Odpovědnost za nedostatky, a tudíž i za finanční korekci v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad nesou plně vedení Karlovarského a Ústeckého kraje, je přesvědčený ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09). Na chyby dvou krajů by neměli doplácet ostatní daňoví poplatníci.

V zájmu udržet v chodu ROP Severozápad nabízí ministr financí jako maximální možnou vstřícnost návratnou finanční výpomoc ve výši 1,5 miliardy korun, kterou by kraje splácely ze svých rozpočtů do roku 2020. Foto:TOP09

V zájmu udržet v chodu ROP Severozápad nabízí ministr financí jako maximální možnou vstřícnost návratnou finanční výpomoc ve výši 1,5 miliardy korun, kterou by kraje splácely ze svých rozpočtů do roku 2020. Foto:TOP09 , zdroj: NašePeníze.cz

"Není únosné, aby daňoví poplatníci z ostatních krajů dopláceli na chyby, nedostatky a manipulace s evropskými penězi v těchto dvou krajích," řekl Kalousek.

V zájmu udržet v chodu ROP Severozápad nabízí ministr financí jako maximální možnou vstřícnost návratnou finanční výpomoc ve výši 1,5 miliardy korun, kterou by kraje splácely ze svých rozpočtů do roku 2020. "Pokud krajská zastupitelstva na tuto vstřícnou nabídku nepřistoupí, ponesou plnou politickou odpovědnost za definitivní zastavení tohoto programu, což kromě jiného znamená nemožnost vyčerpat dalších asi sedm miliard korun na nové projekty," dodal Kalousek.

Důsledky tohoto rozhodnutí by měly také dopad na současné příjemce.

Martin Carek | MED

Tagy: dotace EU chyby kraje rozdělení evropských dotací