Kalousek: Rozpočet na rok 2014 bude bezpečně pod třemi procenty

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09) počítá s tím, že jeho úřad bude sestavovat státní rozpočet na rok 2014 v deficitu pod třemi procenty HDP. Kalousek to řekl v neděli v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Rozpočet budu v srpnu navrhovat bezpečně pod třemi procenty, uvedl Kalousek s tím, že budou zachovány všechny výhody dosavadních úsporných programů a nebude se hýbat daněmi. Foto:TOP09

Rozpočet budu v srpnu navrhovat bezpečně pod třemi procenty, uvedl Kalousek s tím, že budou zachovány všechny výhody dosavadních úsporných programů a nebude se hýbat daněmi. Foto:TOP09 , zdroj: NašePeníze.cz

"Rozpočet budu v srpnu navrhovat bezpečně pod třemi procenty," uvedl Kalousek s tím, že budou zachovány všechny výhody dosavadních úsporných programů a nebude se hýbat daněmi.

Kalousek také oznámil, že navrhne ve středu vládě navýšení pojistné kapacity Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) a to ve výši o deset miliard korun na celkových 280 miliard korun. Navýšení se má uskutečnit v rámci změn zákona o státním rozpočtu.

EGAP podle ministra je už téměř před uzavřením kontraktu s Irákem na výstavbu paroplynové elektrárny Khormala. Dodávka českých firem má představovat půl miliardy dolarů. Kalousek dodal, že zakázky přinesou do Česka 2000 nových pracovních míst přímo a další vzniknou v návaznosti.

Martin Carek | MED

Tagy: rozpočet statni 2014 Kalousek