Každá čtvrtá žena z Prahy má osobní zkušenost s krádeží kabelky

25. 2. 2010 – 13:00 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Každá čtvrtá žena z Prahy má osobní zkušenost s krádeží kabelky
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Z výsledků ankety DIRECT Pojišťovny vyplývá, že každé čtvrté ženě žijící v Praze byla odcizena kabelka.

Pražanky tak nejčastěji přijdou o cennosti v hodnotě 5 až 10 tisíc korun. Dalších 23 % žen pak uvedlo, že znají někoho, komu byla kabelka odcizena. Podle výsledků ankety nosí ženy v kabelce nejčastěji peněženku, mobilní telefon, kosmetiku nebo MP3 přehrávač.

Potřebám žen vychází vstříc DIRECT Pojišťovna, která nabízí připojištění dámské kabelky jako bonus ke každému sjednanému autopojištění. Ženy řidičky tak získávají krytí svých osobních věcí, a to až do výše 5 tisíc korun, již v ceně základního pojištění.

„Naše klientky se nás poměrně často ptaly, zda je jejich kabelka pojištěna v rámci standardního pojištění automobilu či zda je možné kabelku připojistit. Proto jsme se rozhodli zareagovat a pojištění kabelky, běžně nabízené například ve Velké Británii, zavést jako novinku i na český pojistný trh,“ říká Hana Kovářová, ředitelka oddělení Business development. „Vysoký zájem o toto pojištění, který deklarovalo také 25 % respondentek ankety DIRECT Pojišťovny, nás vedl ke snaze uspokojit specifické potřeby žen a zahrnout pojištění kabelky do základního krytí pojištění vozidla,“ dodává Hana Kovářová.

Podle ankety DIRECT Pojišťovny se každá druhá žena ve věku od 46 do 55 let stala obětí krádeže kabelky. Nepříjemnou zkušenost s odcizením osobních věcí má také 43 % žen ve věku od 18 do 29 let. Krádeže se nejčastěji stávají na ulici, ale také v restauracích, kinech a automobilech. Každá desátá žena ve věku 30 až 45 let byla okradena v autě. Anketa DIRECT pojišťovny, které se zúčastnilo 300 žen, proběhla v únoru v ulicích Prahy.

O kolik lze krádeží kabelky přijít?
Odcizení kabelky je nepříjemná událost, která bývá pro majitelku často také finančně náročnou ztrátou. Necelá polovina žen nosí v kabelce hotovost a cennosti v rozmezí od 5 do 10 tisíc Kč. Věci s nejvyšší hodnotou nosí v kabelce mladé ženy ve věku 18 až 29 let. Pětina z nich má v kabelce věci za více než 10 tisíc korun, častěji s sebou totiž nosí značkové parfémy a drahou elektroniku, jako jsou např. mobilní telefony a MP3 přehrávače.

Připojištění kabelky jako bonus k autopojištění
Pojištění kabelky od DIRECT Pojišťovny se vztahuje na situace, které se ženám přihodí v době, kdy jsou přítomny v automobilu (např. při čekání na semaforech, při dopravní nehodě apod.). Pojišťovna poskytuje pojistné plnění do stanovené výše limitu, který činí 5 tisíc korun. Pojištění se vztahuje na riziko krádeže či loupeže a také živelních událostí a vandalismu. Podrobné informace o produktu naleznete na internetových stránkách www.direct.cz/akce/pojisteni-kabelky.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články