Každý čtvrtý by si půjčil na nadstandardní lékařský či kosmetický zákrok

11. 5. 2011 – 12:52 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Každý čtvrtý by si půjčil na nadstandardní lékařský či kosmetický zákrok
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Průzkum GE Money Bank ukázal, že na zákroky nad rámec základní péče hrazené zdravotními pojišťovnami by si půjčilo 26 % Čechů.

V případě mužů je to dokonce 29 %. K nejčastěji vyhledávaným lékařským a kosmetickým úpravám patří korekce očních vad, liposukce nebo transplantace vlasů. Cena těchto zákroků přitom v tuzemsku běžně dosahuje i několika desítek tisíc korun. Z výsledků průzkumu vyplývá, že více než polovina lidí by si půjčku na zákroky vzala od banky (54 %). Expres půjčka od GE Money Bank jim nyní nabízí výběr ze tří benefitů.

„V poslední době zaznamenáváme zvýšený zájem o půjčky na nadstandardní lékařské či kosmetické zákroky. K rozhodnutí takto investovat mají nejblíže mladí do 34 let (29 %). V jejich případě jde častěji o zvýšení pohodlí, které jim přinese například odstranění dioptrií, nebo o vylepšení vzhledu. Starší lidé čelí více zdravotním problémům, půjčku na operaci tak častěji vnímají jako investici do svého zdraví,“ říká Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

„Trendem posledních let je půjčka na doplatek k nákladnému ošetření týkajícího se i jiných oblastí zdraví – například ošetření chrupu. Současné zdravotní pojištění zde již moc nefunguje a ani průměrně či dobře situovaní klienti nemají k dispozici sumu na nenadálé vydání, když den ze dne vznikne potřeba zaplatit za lékařský výkon. Bez úvěru by se ho museli vzdát nebo se spokojit s horším, nezřídka poškozujícím ošetřením,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., přednosta kliniky Asklepion a stomatolog. „Estetické výkony na půjčku provádíme přes 10 let a mohu potvrdit, že zájem o ně se postupně zvyšuje,“ dodává Roman Šmucler.

Příklady zákroků, které lze financovat Expres půjčkou

Nadstandardní operace již nejsou výsadou bohatých či známých osobností. Dnes jsou širokou veřejností běžně považovány za investici do většího komfortu, lepšího vzhledu či do zdraví.

Nejčastější nadstandardní lékařské a kosmetické zákroky
Orientační cena (Kč)*
Zubní implantáty
14 500
Keramické korunky
8 000
Liposukce        
 
20 000
Operace břicha (Abdominoplastika)
 
20 000
Modelace prsou (Breast-lift)      
 
28 000
Operace nosu (Rhinoplastika)
 
26 000
Operace uší (Otoplastika)
 
12 000
Operace očních víček (Blepharoplastika)
 
10 000
Face-lift (Rhytidektomie), SMAS face-lift
 
27 000
Operace obočí (Brow lift)
 
19 000

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články