Kellner a jeho PPF získají další ložiska zlata a stříbra v Rusku

21. 9. 2010 – 14:42 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kellner a jeho PPF získají další ložiska zlata a stříbra v Rusku
Podle vedení Polymetalu by mohla těžba v ložisku Avlajakan začít v prvním čtvrtletí příštího roku, Foto:wikimedia | zdroj: NašePeníze.cz

Ruská společnost Polymetal, v níž má finanční skupina miliardáře Petra Kellnera podíl 24,82 procenta, se dohodla na koupi ruských ložisek zlata a stříbra Avlajakan a Karinkan za 56 milionů dolarů (cca miliardu korun).

Firma Polymetal o tom informovala na svých internetových stránkách.

Polymetal uvedla, že podepsala memorandum o porozumění se společností Donald Business Limited, podle které za ložiska zaplatí svými vlastními akciemi. Celkem by Donald Business Limited měla získat 3,5 milionu běžných akcií Polymetalu.

 

TIP: V Jeseníkách je několik tun zlata, Drobil těžbu nepovolil

 

Obě ložiska, které Polymetal získá, se nacházejí v Chabarovské oblasti na ruském dálném východě. Licence k těžbě pokrývají oblast 323 čtverečných kilometrů.

Ložiska Avlajakan a Kirankan byla objevena na konci 70. let minulého století.

"Projekt (provozu obou ložisek) perfektně vyhovuje strategii Polymetalu spočívající v posilování naší přítomnosti v regionu, kde má naše společnost i jiné doly a vybudovanou infrastrukturu," uvedl šéf Polymetalu Vitalij Nesis.

Polymetal těží zlato a stříbro jak na území Ruska, tak také v Kazachstánu. V loňském roce vyprodukovala 0,6 milionu uncí zlatého ekvivalentu a do roku 2012 chce tento objem zdvojnásobit.

-David Vandrovec, Mediafax

Kam dál?

- Kellner chce koupit polskou banku Meritum

- K nejbohatším lidem na světě patří kromě Kellnera také Bakala a Babiš

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články