Kellnerovi loni přišlo z Generali na účet 3,14 milionu korun

20. 6. 2010 – 18:32 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kellnerovi loni přišlo z Generali na účet 3,14 milionu korun
Odměna za členství je pro Kellnera podle Tyden.cz pakatel, protože jeho majetek se odhaduje na desítky miliard korun. | zdroj: NašePeníze.cz

Nejbohatší Čech Petr Kellner v roce 2009 vyinkasoval za svou činnost ve vedení italské pojišťovny Generali 3,14 milionu korun.

Petr Kellner od dubna 2007, kdy byl jmenován do správní rady pojišťovny, si už přišel celkem na 8,85 milionu korun, uvedl v sobotu server Tyden.cz.

V minulém roce totiž za členství ve správní radě Assicurazioni Generali získal podle výroční zprávy italské velkopojišťovny necelých 119 tisíc eur, což podle serveru znamená, že oproti předchozímu roku si pohoršil o více než 5000 eur (přes 130 tisíc korun).

Petr Kellner se dostal do správní rady terstské pojišťovny v rámci dohody s Generali o vytvoření společného pojišťovacího holdingu Generali PPF Holding v roce 2007. Do holdingu vložily obě skupiny pojišťovací byznys v zemích střední a východní Evropy. PPF do holdingu přispěla zejména Českou pojišťovnou.

Odměna za členství je ale pro Kellnera podle serveru pakatel, protože jeho majetek se odhaduje na desítky miliard korun. Transakcí s Generali se ale Kellner dostal do první ligy evropského finančnictví. Ve správní radě italské pojišťovací skupiny totiž zasedá po boku velkých jmen světového byznysu, jako jsou zakladatel luxusního impéria Tod´s Diego Della Valle, šéf energetického gigantu Enel Paolo Scaroni či Ana Patricia Botínová z proslulého španělského bankovního klanu, který ovládá bankovní skupinu Grupo Santander.

-Mediafax

Kam dál?

- Petr Kellner koupil akcie Generali za více než dvě miliardy korun

- K nejbohatším lidem na světě patří kromě Kellnera také Bakala a Babiš

- Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,400
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články