Klienti ČS budou moci platit kartami s bezkontaktní platební technologií

8. 3. 2011 – 19:25 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Klienti ČS budou moci platit kartami s bezkontaktní platební technologií
Bezkontaktní technologie je podle odborníků bezpečná, Foto: prportal.pl | zdroj: NašePeníze.cz

Česká spořitelna (ČS) spustí na podzim 2011 ve spolupráci s karetní asociací VISA Europe novinku v placení kartou - bezkontaktní platební technologii. ČS o tom informovala v úterý.

Bezkontaktní platební technologie umožní klientům ČS platit drobné nákupy do 500 korun i bez zadání PIN kódu.

Platební karty VISA České spořitelny budou duální, to znamená, že umožní klientům oba způsoby placení – kontaktní i bezkontaktní. Využití bezkontaktního způsobu placení je široké – od minimarketů po super a hypermarkety, dále v prodejnách rychlého občerstvení, v restauracích či kavárnách. V současné době už banka jedná s konkrétními obchodníky.

"Zavedení bezkontaktní platební technologie je logickým krokem. Platba kartou je totiž u nás stále více oblíbená. Jen za loňský rok naši klienti u obchodníků uskutečnili 95,9 milionu transakcí za 82,4 miliardy korun. Zavedením bezkontaktního způsobu placení tak chceme vyjít klientům vstříc a nabídnout jim pro drobné platby rychlejší a pohodlný způsob platby," prohlásil ředitel kartového centra České spořitelny Miloslav Křečan.

"Bezkontaktní platební technologie jsou ve středu našeho zájmu. Nejnovější statistiky potvrzují, že se v ČR zrychluje tempo přechodu od hotovosti k placení platebními kartami. Nejmodernější bezkontaktní technologie a karty Visa tento přechod ještě uspíší. Při placení menších částek bezkontaktní karty postupně nahradí hotovost, jelikož je to rychlejší, pohodlnější a bezpečné. Samotná transakce se u bezkontaktních karet uskutečňují za méně než jednu vteřinu. Zákazníci tak nemusí řešit, zda mají po kapsách drobné pro nákup kávy a novin, či dostatek hotovosti na zaplacení každodenního nákupu," doplnil Miloslav Kozler, regionální manažer asociace Visa Europe pro ČR.

Na rozdíl od standardní platby kartou nová technologie umožní zákazníkům platit kartou pouze přiložením karty ke čtečce speciálního terminálu. Ta si přiložením karty do vzdálenosti pěti centimetrů a pípnutím kartu načte a platbu do 500 korun uskuteční bez nutnosti zadat PIN. Platba kartou by se tak pro zákazníky měla stát pohodlnější, jednodušší a rychlejší.

Bezkontaktní technologie je podle odborníků bezpečná. Zákazník při bezkontaktním placení kartu nevydává z ruky a může tak po celou dobu transakce dohlížet na její průběh. Pokud karta zaznamená několik po sobě následujících bezkontaktních transakcí, bude nutné kartu vložit do kontaktní části platebního terminálu a transakci potvrdit zadáním PIN. Toto opatření slouží jako potvrzení, že uživatel karty je jejím držitelem, což snižuje možnost podvodu v případě odcizení či ztráty karty.

Bezkontaktní platební technologie byla poprvé v Evropě představena ve Velké Británii v roce 2007 a v současné době ji mohou zákazníci využívat v řadě evropských zemí, jako například na Slovensku či v Polsku.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články