Klientům nevadí vyšší bankovní poplatky. Vadí jim, pokud za své peníze nedostávají odpovídající servis

2. 3. 2011 – 20:34 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Klientům nevadí vyšší bankovní poplatky. Vadí jim, pokud za své peníze nedostávají odpovídající servis
České banky jsou klienty dobře hodnoceny, lidé jsou ochotni si za lepší zacházení připlatit, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

České banky vnímají jejich klienti lépe, než obdobné finanční instituce na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině.

Vyplývá to z pravidelného průzkumu Index spokojenosti zákazníků 2010: Stav retailového bankovnictví po krizi, jehož výsledky v úterý zveřejnili firmy PricewaterhouseCoopers (PwC) a Senteo.

 

<%Anketa26%>

 

Studie zahrnuje 90 retailových bank z České republiky, Slovenska, Ruska a Ukrajiny a hodnotí je na základě výkonu v pěti klíčových oblastech, které mají zvláštní význam pro potenciální zákazníky: Značka, Komunikace, Prostředí, Nabídka a Kultura. Český bankovní sektor získal nejvyšší hodnocení ze sledovaných trhů, když české banky vykázaly vedoucí pozici ve všech sledovaných indikátorech. Nejtěsnější výsledek byl v kategorii "Kultura", která hodnotí, jak zaměstnanci pobočky jednají se zákazníkem a jakou kvalitu služeb mu poskytují.

"Celková úroveň kvality služeb, které české banky poskytují svým zákazníkům, je na vyspělé evropské úrovni. Stále zde však vidíme prostor pro zlepšení v oblasti chování zaměstnanců poboček, které vytváří osobní dojem z dané banky. Chování pracovníků banky k zákazníkovi je kritickým faktorem při jeho rozhodování, zda si danou banku vybere. To platí zejména na zdejším trhu s dobře informovanými klienty, z nichž řada má účet u více než jedné banky, a mohou tak srovnávat," okomentoval výsledky průzkumu Chris Barrett, vedoucí partner poradenských služeb pro finanční instituce v regionu střední a východní Evropy, PwC Česká republika.

"Průzkum potvrdil, že klient je ochotný si za lepší zacházení připlatit. Ve skutečnosti klientům nevadí vyšší poplatky. Vadí jim, pokud za své peníze nedostávají odpovídající servis, poznamenal Barrett.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články