Koho zasáhla stávka nejvíce? Obyčejné lidi, nebo papaláše?

17. 6. 2011 – 14:55 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Koho zasáhla stávka nejvíce? Obyčejné lidi, nebo papaláše?
Klaus doufá, že odbory teď na nějaký čas na stávkování zapomenou. FotoCMKOS | zdroj: NašePeníze.cz

Čtvrteční stávka kterou organizovali odborové svazy jako protest proti vládním reformám se více, či méně dotkla každého z nás. Koho však zasáhla nejvíce? Politiky - vládu proti kterým byla namířena, nebo jen obyčejné lidi?

Stávku v dopravě svolaly odbory na protest proti vládním reformám Ve čtvrtek se na 24 hodin zastavila v celé České republice železniční doprava a omezil se provoz městské dopravy v Praze a Brně, dále v Ústí nad Labem, Olomouci, Havířově a také v Bruntále či Krnově.

TIP: Jak hodnotí stávku jednotlivé politické špičky?

Jediným ústupkem ze strany stávkujících bylo zrušení blokád hlavních příjezdových komunikací do Prahy. Místo nich se konal od 9.00 mítink na pražském Palackého náměstí a pochod metropolí se zastávkami před ministerstvem financí a Úřadem vlády.

Čtvrteční protesty mají podle šéfa Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka jednoho vítěze, a tím jsou odborové svazy sdružené v dopravě, především železničáři. Dufek však zároveň připustil, že na mítinku odborářů na Palackého náměstí v Praze byla slabší účast, než předpokládal.

"Jsme velmi spokojeni, že v Praze nedošlo k žádnému dopravnímu kolapsu," ohodnotil stávku odborů pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Ocenil, že mnozí Pražané využili ve čtvrtek ráno k dopravě do zaměstnání kolo. Cyklistická doprava stoupla v metropoli oproti běžným dnům desetinásobně.

<%Anketa269%>

Po slovech premiéra Petra Nečase (ODS), že stávka nic nevyřešila, cítí dle vyjádření odboráři povinnost udělat další akce.

"Čtvrteční stávka v dopravě zasáhla obyčejné lidi, nikoliv papaláše, jak odboroví bossové předpokládali." Uvedl prezident Václav Klaus v pátek při prezentace sborníku Festschrift Václavu Klausovi, který vydává při příležitosti prezidentova životního jubilea nakladatelství Fragment.

"Trefa mířila úplně někam jinam," řekl Klaus a dodal: "Papaláši si dojeli kamkoli".

Klaus doufá, že odbory teď na nějaký čas na stávkování zapomenou.

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články