Kolik chcete naspořit dětem do života? Průměr je 200 tisíc

17. 8. 2010 – 12:07 | Spoření | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kolik chcete naspořit dětem do života? Průměr je 200 tisíc
Dětem spoříme na vlastní bydlení nebo financování jejich budoucího studia, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Převážná většina rodičů (90 procent) se snaží svým dětem uspořit nějaký finanční obnos, který by ji pomohl v začátcích jejich samostatného života.

Vyplývá to z ankety Raiffeisen stavební spořitelny, jejíž výsledky spořitelna zveřejnila v úterý.

Průměrně chtějí rodiče dosáhnout částky 200 tisíc korun. Téměř dvě třetiny (63 procent) rodičů přitom využívají stavebního spoření, jen ve výjimečných případech dlouhodobě ukládají peníze na běžný účet či vkladní knížku. Většina rodičů podle ankety zakládá stavebního spoření se záměrem spořit svým dětem na vlastní bydlení nebo financovat jejich budoucí studia. Ostatní chtějí svým dětem vytvořit finanční rezervu do samostatného života.

 

TIP: Muži šetří lépe než ženy. Většina má peníze i před výplatou

 

"Není žádným překvapením, že stavebního spoření využívá většina rodičů, kteří svým dětem chtějí našetřit nějaké peníze do budoucna. Láká je zajímavý výnos, ale zároveň i mimořádná bezpečnost stavebního spoření, které nepodléhá krizi ani výkyvům finančních trhů. Rodiče mají jistotu, že o dlouhodobě ukládané prostředky nepřijdou. Vzhledem k uvažovaným reformám ve vzdělávání a faktu, že hypotéku dnes již bez značné míry vlastních prostředků nezískáte, je stavební spoření základem pro samostatný život každého dítěte," prohlásil Ondřej Kvasňovský z odboru marketingu a PR Raiffeisen stavební spořitelny.

 

<%Anketa189%>

 

Ankety pořádané ve spolupráci se servery Svět bydlení a Rodina.cz se zúčastnilo téměř sedm set respondentů. Do výsledků se však nepromítlo výrazné omezení státní podpory stavebního spoření, o kterém uvažuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

-Filip Sušanka, mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,840
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články