Komunisté vyzývají nespokojené občany aby vyšli do ulic

26. 3. 2011 – 17:53 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Komunisté vyzývají nespokojené občany aby vyšli do ulic
Komunisté proto vyzvali své členy a sympatizanty k podpoře odborových demonstrací, Foto: KSČM | zdroj: NašePeníze.cz

Současná vláda premiéra Petra Nečase (ODS) poškozuje středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel ve prospěch úzké vrstvy nejbohatších, myslí si komunisté.

Ústřední výbor KSČM proto ve stanovisku, které v sobotu přijal, vyzývá občany k tomu, aby vyšli do ulic.

"Tato vláda zneužívá moci, arogantně a bez sebemenšího studu. Nastal čas, kdy má široká veřejnost plné právo na občanskou neposlušnost. Dokud lidé nevyjdou do ulic, nic vládu ke změně nedonutí," píše se ve stanovisku schváleném na 14. zasedání Ústředního výboru KSČM. Komunisté proto vyzvali své členy a sympatizanty k podpoře odborových demonstrací, některé typy veřejných akcí prý dokonce chystají sami.

 

Petr Nečas: Není jiná cesta než úspory, lidé nás proto zvolili

Petr Nečas: Není jiná cesta než úspory, proto nás lidé zvolili

 

V prohlášení strany k současné politické situaci komunisté kritizují činnost kabinetu Petra Nečase také za sociální politiku, korupční kauzy nebo její postoj k libyjskému konfliktu.

"Vláda tvrdí, že je reformní, deformuje však jeden solidární systém za druhým. Svou neschopností a amatérismem dehonestuje celou Českou republiku. Zneužívá také své početní převahy v Poslanecké sněmovně k prosazování kroků, jimiž cílevědomě poškozuje středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel ve prospěch úzké vrstvy nejbohatších," píše vedení komunistické strany.

Vedení KSČM se také v sobotu dohodlo na místě konání stranického sjezdu, který se uskuteční v příští rok v květnu v Liberci.

 

-Martina Týblová | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články