Koruna byla na tříletém minumu vůči Euru

16. 2. 2009 – 8:19 | Kurzy měn | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Koruna byla na tříletém minumu vůči Euru
Foto: sxc.hu | zdroj: NašePeníze.cz

Druhý únorový týden pro českou měnu začal dobře, brzy se ale dostavily výrazné ztráty. Ty dostaly kurz koruny k euru až na nejslabší úroveň od března 2006.

\"Česká měna se stále víceméně drží regionu, který ovlivňují krátkodobé změny v náladě investorů vůči rizikovým aktivům,\" vysvětlil analytik Tomáš Vlk z Patria Finance.

V první polovině týdne zahýbalo korunou odhalení dalšího plánu na záchranu americké ekonomiky. Investoři programu na stabilizaci finančního trhů příliš nevěřili a viděli v něm slabá místa - akciové trhy ihned reagovaly prudkým poklesem. Trhy v USA se následně nechala strhnout Evropa, a oslabení nejen burzy, ale také měny tak postihlo i Česko.

Ve čtvrtek pak česká měna opět kvůli nedůvěře investorům oslabila až nad 28,80 koruny za euro.

Ekonomika padá, koruna se nezmůže na obrat

Špatnou vyhlídku pro korunu vidí Vlk rovněž ve vývoj tuzemské ekonomiky. \"Tento týden jsme se dočkali dalších čísel potvrzujících, že recese začala už ve čtvrtém kvartále. Výhled na tento rok přitom s rychlým zlepšením nepočítá, negativní indikace dostáváme jak z domova, tak z eurozóny, na které bude oživení v ČR velmi záviset.\"

Více na aktualně.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,230 25,350
USD 23,590 23,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články