Koruna na několikaletých minimech

18. 2. 2009 – 11:08 | Kurzy měn | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Koruna na několikaletých minimech
sxc.hu | zdroj: NašePeníze.cz

Středoevropské měny, včetně české koruny, zaznamenávají v posledních dnech výrazné propady a dostávají se na dlouhodobá minima.

Společně s český akciovým trhem dnes opět oslabuje také česká koruna, která se dostala na hladinu, kde se naposledy obchodovala začátkem listopadu. V průběhu dne se tak dostala velmi blízko třicetikorunové hranici, kde byla naposledy na začátku srpna 2005.

Dnešním maximem bylo 29,65 korun za euro, odpoledne se však dostavila tradiční korekce a momentálně je na 29,42 korun za euro. K dolaru koruna oslabila na úroveň 23,55 korun za dolar, kde se naposledy obchodovala v dubnu 2006.

Pod prodejním tlakem dnes byly od rána také polský zlotý a maďarský forint. Polská měna oslabovala i přes jakékoli makrodata, maďarská měna je v nelibosti již delší dobu a nepomohlo jí ani zveřejnění plánů na podporu klesající ekonomiky, zahrnující snížení zdanění práce a zvýšení DPH spolu se změnami v sociálním a důchodovém systému.

Investoři hledí na všechny měny jako ne jedno rizikové aktivum a nedělají mezi jednotlivými měnami velké rozdíly. Jejich averzi pak dnes ještě zvýšila zpráva od agentury Moody´s, která varovala před problémy bank angažujících se ve střední a východní Evropě.  

Zdroj: investujeme.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,700 23,880
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články