Korunu oslabuje špatný vývoj koronavirové epidemie

24. 2. 2021 – 21:15 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Korunu oslabuje špatný vývoj koronavirové epidemie
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Koruna k oběma hlavním světovým měnám oslabila, oproti euru ztratila od úterý 15 haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 26,02 Kč/EUR. Bylo to poprvé od začátku února, kdy česká měna uzavřela nad 26 Kč/EUR. Vůči dolaru koruna oslabila o 18 haléřů na 21,46 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online.

Důvodem oslabení koruny je nepříznivý vývoj koronavirové epidemie v Česku, uvedl ekonom Komerční banky Martin Gürtler. To odsouvá možnost zvýšení úrokových sazeb centrální bankou ve druhém čtvrtletí letošního roku spíše do říše snů, dodal Gürtler.

Mimo horšící se koronavirovou situaci a diskuse ohledně dalšího možného zpřísnění tuzemských protiepidemických opatření se podle něj na slabší koruně podepsalo také dnešní oslabení eura k dolaru.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil situaci kolem šíření nemoci covid-19 v Česku za "extrémně vážnou". Avizoval zpřísnění protiepidemických opatření, která by se mohla blížit těm z loňského jara. Tehdy se koruna propadla na dohled k 28 Kč/EUR, připomněli ekonomové společnosti Next Finance Markéta Šichtařová a Jiří Cihlář.

"Tak zlé to nyní nebude. Pro nejbližší dny je stropem pro korunu hladina 26,50 CZK/EUR," odhadují Šichtařová s Cihlářem.

Zdroje:

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,240 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články