Které benzínky dostaly v roce 2016 pokutu?

- Ceny PHM autor: red

Prodejci pohonných hmot byli nepoučitelní i v roce 2016. Téměř každý měsíc inspektoři České obchodní inspekce uložili nepoctivým prodejcům vysoké pokuty.

Ilustrační foto: Čerpací stanice - stojan

Ilustrační foto: Čerpací stanice - stojan , zdroj: freeimages.com

Připravili jsme pro vás seznam čerpacích stanic, kterým se nepoctivost v roce 2016 prodražila. I když kontrola u mnoha čerpacích stanic proběhla už v roce 2015, definitivní rozhodnutí pozdrželo odvolání.

Nejvyšší pokutu udělila inspekce společnosti, která provozuje stanice LPG. Společnost pochybila hned dvakrát, v obou případech se jednalo o výrazně nadlimitní hodnoty síry. LPG Flaga musela uhradit pokutu ve výši 350 tisíc korun!

V následující tabulce se můžete podívat, které pumpy pokuty obdržely.

Seznam pokutovaných čerpacích stanic

Dvě pokuty dostala v průběhu letošního roku čerpací stanice K Oil v Kraslicích na Sokolovsku. V lednu provozovateli udělila inspekce pokutu 45 000 Kč. Když čerpací stanici zkontrolovali v minulém roce podruhé, zjistili další pochybení, které už stálo společnost 85 000 Kč. V obou případech měla nafta nižší bod vzplanutí, než udává norma.

Přesto se ve srovnání s rokem 2015 čerpací stanice zlepšily. Například mezi lednem a březnem roku 2015 udělili inspektoři 11 pokut. Letos ve stejném období ale jen 8.

Tagy: kvalita pokuty pohonné hmoty ČOI phm čerpací stanice

Zdroje: MED,ČOI