Kvůli reformě zdravotnictví se chystá zrušení některých nemocnic

20. 4. 2011 – 19:44 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kvůli reformě zdravotnictví se chystá zrušení některých nemocnic
V Praze je pět fakultních nemocnic a to je rozmařilost tvrdí Heger, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo zdravotnictví v čele s Leošem Hegerem (TOP 09) připravilo reformu zdravotnictví. "Uvažuji o rušení statutů některých fakultních nemocnic,“ popsal Leoš Heger. Balík reformních zákonů bude v nejbližších dnech předložen k odborné i laické diskusi.

„Cílem reformy je větší komfort pro pacienty, jasnější vymezení jejich práv a nároků. Zároveň chceme, aby české zdravotnictví bylo transparentnější. Jen odstraněním šedé ekonomiky získáme víc finančních prostředků a jen tak budeme mít právo a legitimitu zvyšovat spoluúčast pacientů,“představil reformu ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Zvýšení spoluúčasti by mělo být kompenzováno vytvořením sociální sítě pro „sociálně slabé a potřebné“. Zároveň pravděpodobně dojde ke zrušení některých nemocnic.

„V tuto chvíli si naše zdravotnictví může cokoli dovolit spíše než rozmařilost. To, že v hlavním městě dnes máme dokonce pět fakultních nemocnic, takovou rozmařilostí je. Musíme proto racionálně posoudit jejich význam a přínos pro pacienta. Myslím, že méně nadstandardní a omezené péče a více péče obyčejnější je pro pacienty daleko lepší systém. Uvažuji proto o rušení statutů některých fakultních nemocnic,“ popsal Leoš Heger.

Miloš Zeman: Ministr Heger je jediný, kdo rozumí své práci

 

Zdravotnická reforma nastupuje, někde si pacienti připlatí

 

Ministerstvo zdravotnictví připravuje pro pacienty další poplatky, kde si připlatíme?

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články