Kvůli reformě zdravotnictví se chystá zrušení některých nemocnic

- Zdravotnictví autor: Redakce NašePeníze.cz

Ministerstvo zdravotnictví v čele s Leošem Hegerem (TOP 09) připravilo reformu zdravotnictví. "Uvažuji o rušení statutů některých fakultních nemocnic,“ popsal Leoš Heger. Balík reformních zákonů bude v nejbližších dnech předložen k odborné i laické diskusi.

V Praze je pět fakultních nemocnic a to je rozmařilost tvrdí Heger, Foto:SXC

V Praze je pět fakultních nemocnic a to je rozmařilost tvrdí Heger, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

„Cílem reformy je větší komfort pro pacienty, jasnější vymezení jejich práv a nároků. Zároveň chceme, aby české zdravotnictví bylo transparentnější. Jen odstraněním šedé ekonomiky získáme víc finančních prostředků a jen tak budeme mít právo a legitimitu zvyšovat spoluúčast pacientů,“představil reformu ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Zvýšení spoluúčasti by mělo být kompenzováno vytvořením sociální sítě pro „sociálně slabé a potřebné“. Zároveň pravděpodobně dojde ke zrušení některých nemocnic.

„V tuto chvíli si naše zdravotnictví může cokoli dovolit spíše než rozmařilost. To, že v hlavním městě dnes máme dokonce pět fakultních nemocnic, takovou rozmařilostí je. Musíme proto racionálně posoudit jejich význam a přínos pro pacienta. Myslím, že méně nadstandardní a omezené péče a více péče obyčejnější je pro pacienty daleko lepší systém. Uvažuji proto o rušení statutů některých fakultních nemocnic,“ popsal Leoš Heger.

Miloš Zeman: Ministr Heger je jediný, kdo rozumí své práci

 

Zdravotnická reforma nastupuje, někde si pacienti připlatí

 

Ministerstvo zdravotnictví připravuje pro pacienty další poplatky, kde si připlatíme?

Tagy: nemocnice heger top09 reforma reformy