LBBW Bank CZ je na prodej, zájem má PPF i Intesa

3. 1. 2011 – 16:13 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

LBBW Bank CZ je na prodej, zájem má PPF i Intesa
Italská banka Intesa Sanpaolo, která podle Financial Times plánuje příští rok expanzi ve střední a východní Evropě, Foto:LBBW | zdroj: NašePeníze.cz

Kellnerova PPF zřejmě svede souboj o získání LBBW Bank CZ se skupinou Intesa Sanpaolo. Informoval o tom v pondělí server ceskapozice s tím, že odborníci tipují jako vítěze Italy.

„Ke spekulacím tohoto typu se nevyjadřujeme,“ sdělila serveru Marcela Štefcová z Crest Communications, která se stará o PR aktivity LBBW.

 

LBBW přišla na český trh v polovině roku 2008, kdy koupila tuzemskou část rakouské banky Bawag Bank. Rakouský deník Der Standard tenkrát uvedl, že cena transakce se pohybovala kolem 160 miliónů eur. Bawag Bank měla v Česku 22 poboček.

Zprávu, že se finanční skupina Petra Kellnera zajímá o LBBW, potvrdil serveru zdroj z PPF. „Bez komentáře,“ reagoval na dotaz serveru mluvčí PPF Milan Tománek. PPF má o LBBW zájem proto, že Česká národní banka (ČNB) se zatím nemá k tomu, aby jí poskytla novou bankovní licenci, o kterou Kellnerova společnost již dříve požádala.

O tom, že ČNB v poslední době v zájmu konsolidace bankovního sektoru nerada vydává nové licence, se všeobecně ví. Nakonec by ČNB licenci PPF jistě udělila, jenže není jasné kdy. A jelikož PPF svoji novou retailovou banku plánuje rozjet v konkrétním čase, musí hledat i alternativní cestu, jak si bankovní licenci obstarat. Koupě malé banky, jakou je LBBW v Česku, může být pro Kellnera ideální příležitostí. LBBW má bilanční sumu necelých 29 miliard korun a čistý zisk za první pololetí letošního roku byl 28 milionů.

Dalším zájemcem o byznys LBBW v Česku je údajně velká italská banka Intesa Sanpaolo, která podle Financial Times plánuje příští rok expanzi ve střední a východní Evropě. Podle informací serveru může být Intesa silným protivníkem PPF v soutěži o LBBW. Někteří bankéři dokonce tipují, že při případné licitaci nakonec vyhrají Italové. Možná i z těchto důvodů se PPF zajímá i o další menší banku na českém trhu, která je rovněž na prodej.

-David Vandrovec, MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 23,030 23,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články