Lesy ČR letos dosáhnou zisku okolo šesti miliard korun

30. 10. 2011 – 19:11 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lesy ČR letos dosáhnou zisku okolo šesti miliard korun
Za první pololetí dosáhly Lesy ČR hrubého zisku 3,4 miliardy korun, meziročně téměř dvojnásobku, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zisk společnosti Lesy ČR bude v roce 2011 okolo šesti miliard korun. V neděli to v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce sdělil generální ředitel podniku Svatopluk Sýkora.

Za prvních osm měsíců letošního roku přitom hrubý zisk firmy činil 4,3 miliardy korun, což už je více než za celý loňský rok.

Hlavním důvodem zvýšení je podle dřívějšího vyjádření společnosti především přechod na ekonomicky výhodnější model hospodaření "při pni" (tedy prodej dřeva ve formě celých kmenů u pařezu) u lesních správ a vytvoření soutěžního a spravedlivého prostředí pro účastníky tendrů na lesnické práce.

Na pozitivním hospodaření se současně podepsal i restrukturalizační program, který zahrnoval i opatření na zvýšení efektivity. V jeho průběhu došlo například k systémovému řízení nákladů a jejich zefektivnění nebo k optimalizaci pracovních sil.

Za první pololetí dosáhly Lesy ČR hrubého zisku 3,4 miliardy korun, meziročně téměř dvojnásobku. Za rok 2010 zvýšily hrubý zisk na 3,13 miliardy korun oproti 784 milionům korun hrubého zisku o rok dříve.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články