Lesy ČR vykázaly ke konci července hrubý zisk 1,906 miliardy korun

7. 9. 2010 – 12:48 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lesy ČR vykázaly ke konci července hrubý zisk 1,906 miliardy korun
Společnost Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Státní podnik Lesy České republiky vykázal ke konci července hrubý zisk 1,906 miliardy korun. V úterý o tom informoval mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Za celý loňský rok dosáhly Lesy ČR hrubého zisku 783,9 milionu korun, plán pro rok 2010 byl stanoven na 804,57 milionu korun a dosavadní hrubý zisk je tak již více než dvojnásobný.

„Pozitivní trend hospodaření pokračuje. Posuzujeme nutnost a účelnost všech dosavadních i plánovaných výdajů. Na výsledku hospodaření se podílí i dobré průměrné ceny dříví na trhu. V polovině letošního roku přijaly Lesy ČR další opatření pro zlepšení hospodaření. Uděláme vše pro to, aby nastolený trend dále pokračoval,“ uvedl generální ředitel podniku ČR Svatopluk Sýkora.

Lesy ČR se musí vyrovnávat i s následky přírodních kalamit. Finální výše škod ještě není úplná, nicméně je velmi pravděpodobné, že přesáhne jednu miliardu korun.

„Pomáháme také lidem v povodní postižených oblastech, a to nejenom nabídkou cenově výhodného dříví na stavbu nového domu, ale také pomocí formou nepeněžního plnění. V srpnu jsme například dodali do povodněmi postižených oblastí pracovní oděvy v celkové hodnotě 1,63 milionu korun,“ dodal Svatopluk Sýkora.

Společnost Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku (což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR) a pečuje o téměř 20 tisíc kilometrů vodních toků (tj. přibližně o čtvrtinu délky vodních toků a bystřin v ČR). Podnik ročně vytěží v průměru sedm až osm milionů metrů kubických dřeva, což je cca 50 procent celkové těžby dřeva na území ČR.

-David Vandrovec, Mediafax

Kam dál? Penzijní reformu mají zaplatit státní firmy jako ČEZ, Lesy ČR, nebo Letiště Praha

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,630 24,750
USD 22,820 23,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články