Lidé by řešili hospodářskou krizi udržením a tvorbou nových pracovních míst

26. 3. 2009 – 7:35 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lidé by řešili hospodářskou krizi udržením a tvorbou nových pracovních míst
Foto: sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Dvě třetiny občanů by při řešení dopadů finanční a hospodářské krize daly přednost opatřením, která by vedla zaměstnavatele k udržení a k tvorbě nových pracovních míst. Třetina občanů by spíše uvítala opatření k udržení životní úrovně obyvatel naší země.- Menší plat je lepší nežli žádný
- Ekonomická krize postihla již pětinu Čechů, více než polovinu dopad krize čeká
- Firmy budou vyplácet dividendy i v době krize

Upřednostňování nabízených možností řešení dopadů hospodářské krize se velmi významně liší v závislosti na nejvyšším ukončeném vzdělání respondentů, na jejich materiálním zajištění, na pocitech obav z blízkého ekonomického vývoje a na politické orientaci, resp. stranických preferencích občanů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Podpora opatření k udržení a rozvoji zaměstnanosti zaznívá častěji od lidí s vysokoškolským vzděláním, od dobře majetkově zajištěných, od lidí politicky orientovaných napravo či od příznivců ODS. Řešit dopady současné krize udržením a tvorbou nových pracovních míst navrhují ve větší míře dále lidé, kteří pro naši zemi preferují tržní ekonomiku s minimálními zásahy státu nebo tržní ekonomiku, kde stát má silné kontrolní pravomoci.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,340 23,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články