Lidé mění stále častěji dodavatele energií na internetu

10. 12. 2010 – 10:37 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lidé mění stále častěji dodavatele energií na internetu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Avizované zdražení elektřiny se v příštím roce dotkne každého z nás.

Proto velké množství domácností hledá způsob, jak na elektřině a plynu ušetřit. A jedním ze způsobů je změna dodavatele. Tuto informaci potvrzuje i spolumajitel internetového portálu Ušetřeno.cz, který se zabývá objektivním porovnáváním cen jednotlivých dodavatelů, David Nevečeřal: „Každý měsíc zaznamenáváme výrazný nárůst zájmu o změnu dodavatele elektřiny a plynu, který se pohybuje v desítkách procent.“

S nadcházející topnou sezonou si lidé více uvědomují, že zdražení elektřiny nebo plynu pro ně může znamenat až tisíce korun ročně navíc a začínají situaci řešit. Zajímají se o nové dodavatele elektřiny a plynu a hledají možnosti srovnání jejich cenových podmínek.

Z nárůstu zájmu o online převody k alternativním dodavatelům lze usuzovat, že lidé si změnu dodavatele elektřiny nebo plynu nechtějí nechat vnutit mezi dveřmi a často pod tlakem zaujatých podomních prodejců, ale chtějí si vše v klidu promyslet, prostudovat obchodní podmínky a hlavně důkladně porovnat ceny s minimem úsilí. A to všechno zmíněný portál Ušetřeno.cz nabízí.

Do jednoduché kalkulačky stačí zadat několik vstupních údajů a uživatel ihned vidí, který dodavatel elektřiny nebo plynu je v jeho případě nejlevnější. Pokud se klient rozhodne pro přechod k levnějšímu dodavateli, stačí několik kliknutí. Všechno ostatní zdarma zařídí Ušetřeno.cz. Navíc služba nabízí servis i do budoucna. Pokud vybraný dodavatel změní cenu za elektřinu nebo plyn, bude zákazník neprodleně informován a zároveň mu bude nabídnuta pomoc s řešením nastalé situace. „Tuto službu si naši zákazníci velice pochvalují. Nemusí se totiž už o nic starat, trh sledujeme za ně, o všech změnách je informujeme a navíc za ně vyřídíme všechny formality.“ vysvětluje vedoucí zákaznického servisu Marek Bláha.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články