Lidé ze Zlína myslí na důchod více než Pražané

9. 4. 2009 – 1:02 | Penze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lidé ze Zlína myslí na důchod více než Pražané
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

V celé české republice si na důchod spoří již více než polovina obyvatel starších dvaceti let. Jak ale k systému penzijního připojištění přistupují obyvatelé jednotlivých krajů? Zatímco Praha společně s Karlovarským kraje patří k místům s nejnižším počtem uzavřených připojištění na obyvatele, na druhé straně pomyslného žebříčku figurují Zlín a Vysočina.

- Důchod: Státní penze nenahradí ani polovinu výdělku
- Vyberte si kde spořit na penzi, u státu, nebo penzijního fondu

Rozdíly v jednotlivých krajích nejsou vzhledem k republikovému průměru extrémní. Zajímavá je ale celkově vyšší propojištěnost na Moravě než ve zbytku republiky.

Zásadnější vliv na počet spořících překvapivě nemá vyšší průměrná mzda v dané lokalitě. Dokazuje to vyšší počet spořitelů v Ústeckém regionu oproti hlavnímu městu. „Dá se naopak vysledovat opačná tendence. Obyvatelé krajů s menším průměrným příjmem a vyšší nezaměstnaností přistupují k zabezpečení vlastního stáří zodpovědněji, než v ostatních regionech. Pro tyto příjmové vrstvy obyvatel má také relativně větší váhu státní příspěvek,“ doplňuje Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články