Lidé ze Zlína myslí na důchod více než Pražané

- Penze autor: Redakce NašePeníze.cz

V celé české republice si na důchod spoří již více než polovina obyvatel starších dvaceti let. Jak ale k systému penzijního připojištění přistupují obyvatelé jednotlivých krajů? Zatímco Praha společně s Karlovarským kraje patří k místům s nejnižším počtem uzavřených připojištění na obyvatele, na druhé straně pomyslného žebříčku figurují Zlín a Vysočina.

Foto: NašePeníze.cz

Foto: NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

- Důchod: Státní penze nenahradí ani polovinu výdělku
- Vyberte si kde spořit na penzi, u státu, nebo penzijního fondu

Rozdíly v jednotlivých krajích nejsou vzhledem k republikovému průměru extrémní. Zajímavá je ale celkově vyšší propojištěnost na Moravě než ve zbytku republiky.

Zásadnější vliv na počet spořících překvapivě nemá vyšší průměrná mzda v dané lokalitě. Dokazuje to vyšší počet spořitelů v Ústeckém regionu oproti hlavnímu městu. „Dá se naopak vysledovat opačná tendence. Obyvatelé krajů s menším průměrným příjmem a vyšší nezaměstnaností přistupují k zabezpečení vlastního stáří zodpovědněji, než v ostatních regionech. Pro tyto příjmové vrstvy obyvatel má také relativně větší váhu státní příspěvek,“ doplňuje Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy