Lovci nehod z vás vytáhnou dost peněz. Na co dát pozor

22. 2. 2013 – 0:01 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Lovci nehod z vás vytáhnou dost peněz. Na co dát pozor
Lovci pozůstalých a zraněných své služby nabízejí za provizi, která často dosahuje až poloviny peněz vymožených od pojišťovny. Foto:MVČR, Text:MED | zdroj: NašePeníze.cz

Dojde k nehodě. Téměř okamžitě je na místě i asistenční služba, která nabízí své služby. Nikdo je nevolal, nikdo neví, jak se na místo tak rychle dostali. Ale účastníci nehody už drží v ruce papíry s nabídkou pomoci.

Jednání s pojišťovnou, zabezpečení odtahu, oprava vozidel, poskytnutí náhradního auta. Lovci nehod se můžou přetrhnout, aby vás přesvědčili, že všechno další vyřeší za vás. A hlavně, vše se platí z pojištění, služby jsou přirozeně zdarma. Je to opravdu tak jednoduché?

Pokud se stanete součástí dopravní nehody, je třeba zachovat klid a chladnou mysl. Ideální je vozit s sebou kontakt na číslo asistence pojišťovny nebo vlastního servisu. Často se ale stane, že dříve, než se vzpamatujete, jsou na místě lovci nehod, kteří vám začnou nabízet své "supervýhodné" služby.

Hlavní problém je v tom, že se člověk ocitá pod emocemi a tak si neuvědomí, co v danou chvíli podepisuje. Nevýhodou je zejména to, že vůbec nevíte, co se s autem bude skutečně dělat. "Udělíte plnou moc a dál je vše v režii lovce nehod. Ten rozhoduje, kam se vozidlo poveze, jak dlouho potrvá oprava, na jak dlouho budete mít náhradní vozidlo, co bude uplatňovat po pojišťovně, v jaké výši a tak dále,“ varuje Lukáš Fládr ze sdružení Pomoc poškozeným. Na místě nehody budete přesvědčováni, že je vše zdarma. Ovšem pozor, ve smlouvě jsou za jednotlivé služby uvedeny velmi vysoké částky a další háčky.

Lovci pozůstalých a zraněných své služby nabízejí za provizi, která často dosahuje až poloviny peněz vymožených od pojišťovny. Další problém je v tom, že "Smlouva například uvádí povinnost využívat vozidlo po celou dobu opravy a také povinnost doplatit to, co nezaplatí pojišťovna,“ dodává Fládr.

Mnohem horší situace ale vznikají, pokud dojde ke škodám na zdraví. Lovci nehod už neloví jen u havárií samotných, ale i v nemocnicích, kam byl zraněný převezen. "Jsou známé i případy, kdy obtěžují pozůstalé těsně po smrti jejich příbuzného. Nabízejí různé druhy pomoci a zastoupení v jednání s pojišťovnou. Takové případy jsou už skutečný hyenismus,“ dodává Lukáš Fládr.

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články