Manažeři ČEZu si loni rozdělili čtvrt miliardy korun

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Vedoucí manažeři polostátní energetické skupiny ČEZ si loni vydělali 256,2 milionu korun, o rok dříve to bylo 307,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Šéf ČEZ, ředitelé divizí a další manažeři (ve výroční zprávě jsou označeni jako osoby s řídící pravomocí) si pak loni přišli na 186,1 milionu korun, přičemž o rok dříve to bylo 163,7 milionu., FOto:ČEZ

Šéf ČEZ, ředitelé divizí a další manažeři (ve výroční zprávě jsou označeni jako osoby s řídící pravomocí) si pak loni přišli na 186,1 milionu korun, přičemž o rok dříve to bylo 163,7 milionu., FOto:ČEZ , zdroj: NašePeníze.cz

V loňském roce si členové dozorčí rady přišli celkem na 35,7 milionu korun. Největší část z této sumy představují odměny ve výši 8,5 milionu korun a tantiémy za rok 2010 ve výši 16,2 milionu korun. O rok dříve vyinkasovala dozorčí rada 48,4 milionu korun. Rozdíl je dán odměnami, které členové dozorčí rady získali v roce 2010 za účast v orgánech dceřiných firem ČEZ.

V dozorčí radě sedí například sociální demokrat Jan Kohout, šéf jihomoravské ODS Jiří Kadrnka, do poloviny minulého září v radě zasedal i Martin Říman, tehdejší šéfporadce premiéra Petra Nečase. V polovině loňského září vystřídal Římana na postu předsedy dozorčí rady Martin Roman, který skončil na postu šéfa ČEZ.

Představenstvo ČEZ si loni přišlo na 34,4 milionu korun na odměnách a příjmech z prodeje akcií firmy, které mohou koupit za předem stanovenou cenu díky opčnímu programu. V minulosti měli manažeři možnost koupit akcie ČEZ s výrazným diskontem.