Manažeři velkých firem přiznali své platy, kolik bere šéf ČEZu, nebo České pošty?

21. 4. 2009 – 11:26 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Manažeři velkých firem přiznali své platy, kolik bere šéf ČEZu, nebo České pošty?
Manažeři velkých firem přiznali své platy, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

V důsledku kritiky vyplácení dividend a hospodaření polostátních, nebo státních firem přiznali někteří šéfové výše svých platů. Mezi manažery zveřejňující své platy patrří také Ředitel České pošty Petr Sedláček a generální ředitel energetické společnosti ČEZ Martin Roman. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN).


- Firmy z kovozpracujícího průmyslu vyčkávají na pokles tržní hodnoty společností na minimum
- Nejobdivovanější firma v ČR je Škoda auto
- Manažeři ČD si po dohodě s ministrem dopravy snižují platy a ruší bonusy

Sedláček z České pošty se svým platem nepřesáhne 250.000 měsíčně. Martin Roman jako šéf největší firmy v Česku má základní plat zhruba ve výši půl milionu korun. Svůj měsíční plat ve výši 500.000 korun v neděli zveřejnil generální ředitel Českých drah Petr Žaluda.

\"Generální ředitel (Sedláček) svým platem nepřesáhne 250.000, platy náměstků se pohybují v rozmezí 150.000 až 200.000 korun měsíčně,\" řekl týdeníku Ekonom mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Manažeři pošty v čele se Sedláčkem mohou získat i bonusy. Ty jsou ale vázané především na splnění hospodářského plánu a zatím podle Mravinace není vůbec jisté, zda je pošta letos vyplatí, uvedl deník.

Šéf polostátní akciovky ČEZ Roman svůj plat HN přesně neuvedl. Připustil ale, že má plat \"zhruba jako pan Žaluda\". Pro manažery ČEZ je ale rozhodující akciový motivační program, na kterém Roman vydělal přes 600 milionů korun.

Bonusy ve výši platu mohli dostat i šéfové drah, ale ti už vědí, že na ně letos mít nárok nebudou. Naopak se museli zavázat, že si sníží dočasně platy o 15 procent. Kvůli tomu se začalo o jejich platech víc mluvit. Podle Žaludy je jeho plat tématem i v právě probíhajícím boji o křeslo šéfa firmy, napsaly dnešní Hospodářské noviny.

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články